26 września 2020 12:08

Daniel Woods i ostre zapinanie na “Blade Runner” 8C

Daniel Woods powtórzył boulder swojego przyjaciela, Giuliano Cameroniego. W wyjątkowo upalnym, jak na tę porę roku, Kolorado Amerykanin przeszedł Blade Runnera 8C.

Zapinanie na “Blade Runner” (fot. Daniel Gajda)

***

Daniel Woods:

Odkąd globalne ocieplenie spieprzyło pory roku (niecodzienne upały utrzymują się w górach pod koniec września!), musiałem czekać do 10 wieczorem, żeby mieć szansę na przejście(…).

Blade Runner znajduje się w Rocky Mountain National Park (Upper Chaos), miejscu, które Daniel Woods zna doskonale. To zresztą taka trochę sentymentalna podróż do przeszłości, bowiem problem Cameroniego stanowi wariant do krawądkowej linii autorstwa Woodsa – Jade 8B+ z 2007 roku (kiedy otwierał Jade miał 17 lat). Blade Runner startuje na lewo od Jade, po czym łączy się ze starym  klasykiem.

Na filmie między innymi urodziwy Blade Runner, w akcji autor Giuliano Cameroni (produkcja Mellow):

Daniel Woods miał świetny początek roku. Zrobił wtedy kilka topowych przejść w Szwajcarii. W marcu w dolinie Bavona padło między innymi Primitivo 8C Jamesa Webba, no i przede wszystkim trzecie przejście Off the Wagon w wersji low start 8C+ Shawna Raboutou. Ten ostatni to kwintesencja boulderingu, Woods pisał po przejściu: “jedno z najradośniejszych doświadczeń w boulderingu. Trudno zgrać siłę, precyzję i dokładność, które są potrzebne do przejścia”.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum