10 sierpnia 2020 16:57

W Magic Wood powstaje “Stil vor talent” 8C/C+

Giani Clement otworzył w Magic Wood nową bardzo trudną linię – powstało Stil vor talent. Dla nowości Szwajcar zaproponował aż 8C/C+.

Giani Clement na “Stir von talent” 8C/C+ (fot. Hannes Kutza)

Stil vor talent to wariant (prostujący) do La grosse Tarlouze 8C. Giani Clement o swoim najnowszym przejściu napisał między innymi:

Jak dotąd moje najtrudniejsze pierwsze przejście i jednocześnie najtrudniejszy zrobiony boulder – jeśli możemy w tym przypadku wciąż mówić o boulderingu – ponieważ linia bardziej przypomina sportową drogę ze względu na długość i ilość ruchów.

Szwajcar dokładnie opisuje przebieg nowości na swoim profilu na Instagramie. Warto dodać, że już samo La grosse Tarlouze to kawał wspinania (około 40 przechwytów, z finiszem na wysokości jakichś 7 metrów). Notabene Clement jest jednym z trzech pogromców tej linii – przejście padło jesienią ubiegłego roku. La grosse Tarlouze wytyczył w 2015 roku Michael Piccolruaz, łącząc The Never Ending Story z La Torlouze. W 2019 jako pierwszy taką kombinację powtórzył Christof Rauch.

Tak więc w Magic Wood przybył kolejny ekstrem, czy rzeczywiście trudniejszy od samego La grosse Tarlouze, czas pokaże. Co jednak najważniejsze dla samego Szwajcara:

Robiąc FA „SVT” spełniam wielkie marzenie – marzenie, które było obecne w moim życiu przez ostatnie tygodnie.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum