Spotkania z Filmem Górskim, czyli Moc Gór 2020 w Zakopanem już od jutra

Choć ten rok jest wyjątkowo trudny, to za kilka chwil spotkamy się w Zakopanem. Przeciwności było wiele, niepewności jeszcze więcej, ale tak! Festiwalu Moc Gór nadchodzi!

 

Ograniczenia dotyczące liczby uczestników sprawiły, że organizatorzy przygotowali również formułę on-line wydarzenia. Platforma on-line dostępna jest na naszej stronie www.mocgor.pl, na której będzie można zobaczyć konkursowe filmy. Bilety można będzie kupić w trzech wariantach: bloki filmowe A, B, C, filmy nagrodzone oraz pełny pakiet z dostępem do wszystkich filmów.

Szczegóły dotyczące platformy on-line: https://www.mocgor.pl/online/

***

Moc Gór 2020: bezpieczeństwo podczas festiwalu

Tegoroczna 16. edycja festiwalu Moc Gór (27-30 sierpnia) to nowe otwarcie po piętnastu edycjach Spotkań z Filmem Górskim. W związku z obecną sytuacją COVID-19 festiwal będzie się odbywał zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych.

Wydarzenia festiwalowe będą odbywać się w hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA. W trosce o bezpieczeństwo uczestników liczba osób przebywających w sali zostanie ograniczona zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.

Nowe zasady bezpieczeństwa, które wymusiła na nas wszystkich trwająca pandemia, stosowane będą na wszystkich polach realizacji festiwalu. Miejsca siedzące zostaną rozstawione zgodnie z zasadami zachowania dystansu społecznego (min. 1,5 m od siebie). Dokładnie takie same reguły panować będą w salach, w których wyświetlane będą filmy – to bardziej rygorystyczne działania niż w kinach, gdzie przepisy zobowiązują do zajmowania co drugiego miejsca. Na terenie festiwalu rozlokowane zostaną stanowiska do dezynfekcji dłoni, a specjalnie przeszkolona obsługa zaopatrzona będzie w maseczki lub przyłbice, tak aby festiwal odbył się w sposób bezpieczny dla uczestników.

Organizatorzy proszą o uważne zapoznanie się z regulaminem:  http://www.mocgor.pl/regulamin/

W ramach festiwalu odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Filmowy, spotkania z himalaistami i Akademia Górska. Po raz trzeci przyznana zostanie Nagroda Taternika im. Jerzego Kukuczki. W ramach festiwalu odbędą się też wystawy prac Iwanejko Tarczyńskiej i Rafała Raczyńskiego.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum