18 sierpnia 2020 08:12

Kolejne nowe drogi na Podzamczu

Każdy tydzień (a zdarza się, że i dzień) przynosi nowe drogi na naszej Jurze. Tym razem o nowościach z minionej soboty informuje Michał Czubak. Zaglądamy na Podzamcze.

Piotrek Kordek na drodze „Bank rozbity” VI.1, Demon (fot. Michał Czubak)

***

Nowe linie powstały na płycie Dziurawej i na Demonie. Pierwsza z nich była starą drogą wędkową, teraz to Klątwa skorpiona VI.3. Sąsiaduje od prawej z Zeligiem VI.2+.

Drugą drogę, tę na Demonie, Michał zachwala szczególnie. W miejscu linii zaznaczonej jako możliwość w przewodniku „Jura Środkowa” (wyd. 3, 2019, str. 88) powstał Bank rozbity VI.1.

(fot. Michał Czubak)

Autorski komentarz brzmi tak:

To prawdziwy majstersztyk, na Demonie między Lewymi ryskami a kominem powstała droga o nazwie Bank rozbity VI.1, lita płyta, 16 metrów długości. Zachęcam do powtórzeń! Niech zdjęcia będą zachętą :).

Stanowisko do Banku rozbitego jest zamontowane w charakterystycznej rynnie przed wierzchołkiem, ale jeśli po skończonej wspinaczce macie ochotę wejść na szczyt turni, zamontowałem dodatkowy stan powyżej wspomnianej rynny.

Piotrek Kordek na drodze „Bank rozbity” VI.1, Demon (fot. Michał Czubak)

Ringi i klej pochodzą z puli IŚW „Nasze Skały”.

O innych nowych drogach na Podzamczu, z tego lata, przeczytacie TUTAJ.

***

Przewodnik „Jura Środkowa” do nabycia w księgarni wspinanie.pl. Pozostałe przewodniki po Jurze, w tym także pakiety w promocyjnych cenach, znajdziecie TUTAJ.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum