11 sierpnia 2020 19:27

Pierwszy krok w skałach: Marcin Kopciński i Andrzej Mecherzyński-Wiktor zapraszają na warsztaty wspinaczkowe

Akademia Wspinania ma przyjemność zaprosić na trzydniowe warsztaty wspinaczki skalnej, odbywające się w Podlesicach w dniach 21-23 sierpnia. Propozycję kierujemy do wspinaczy, którzy mogą określić się początkującymi, w szczególności – początkującymi w skałach.

***

Pierwsze podróże w naturalną przestrzeń wspinaczkową bywają trudne. Zdobyte na szkoleniach umiejętności sprzętowe pozwalają w miarę bezpiecznie poruszać się po nietrudnych drogach, zarazem czujemy, że we wspinaczkowym świecie jeszcze nie jesteśmy „u siebie”. Wiele rzeczy pozostaje niewiadomymi: nie znamy rejonów wspinaczkowych, nie wiemy, jak efektywnie zaplanować swój czas, jakie cele wybierać i jak gospodarować siłami. Wspinanie w skale okazuje się nieoczywiste, niekiedy odpychające, czasem wręcz bolesne. Poszukiwanie chwytów trwa godzinami, a przy tym mamy nieodparte wrażenie, że natura zaplanowała je w sposób nie tyle nielogiczny, co po prostu złośliwy. Do tego buty wspinaczkowe – tak dobrze sprawdzające się na sztucznej ścianie, w skałach zdają się nie bardziej pożyteczne od zwykłych kaloszy.

Podczas naszych skalnych zajęć chcemy przekazać Wam podstawowe umiejętności i wiedzę potrzebne do samodzielnego, a przy tym owocnego zagłębiania się we wspinanie w naturze. Ujmując to bardziej górnolotnie: pomóc Wam w oswojeniu skały i zaprzyjaźnieniu się z nią, czemu Wasze kolejne doświadczenia skalne będą zarazem przyjemniejsze i bardziej rozwijające.

Zajęcia zaplanowano na: piątek (start około południa), sobotę i niedzielę (21-23 sierpnia).

Prowadzący: Marcin Kopciński, Andrzej Mecherzyński-Wiktor

Baza działań: Trafo Base Camp, Podlesice.

Warunek uczestnictwa: przeszkolenie w zakresie wspinaczki na drogach ubezpieczonych (asekuracja dolna, przewiązywanie się w stanowisku).

Informacja i zapisy: info@akademiawspinania.com, 604-729-612

ILOŚĆ MIEJSC BARDZO OGRANICZONA ;)

TERMIN ZAPASOWY: 4-6 września br.

Postanawiając uprzedzić meandry jurajskiej pogody i inne niespodzianki przekornego losu, zarezerwowaliśmy sobie również powyższy termin :).

Marcin Kopciński i Andrzej Mecherzyński-Wiktor
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum