2 sierpnia 2020 19:08

Ola Kałucka zwycięża w IFSC Connected Speed Knockout

Ola Kałucka zwyciężyła w nowatorskiej imprezie sprinterskiej, organizowanej przez IFSC.  Polka mierzyła się ze światową czołówką biegaczy. Wśród panów zwyciężył Rahmad Adi z Indonezji.

Droga Oli Kałuckiej do zwycięstwa w IFSC Speed Knockout

Droga Oli Kałuckiej do zwycięstwa w IFSC Speed Knockout

Connected Speed Knockout to pomysł na rozegranie zawodów w czasie epidemii. W zawodach wzięło udział ponad 50 zawodniczek i zawodników z dziewięciu krajów.

Miejscem akcji było siedem ścian w siedmiu różnych miejscach na świecie. W eliminacjach wystartowali wspinacze z Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Indonezji, Rosji i Polski. Finały rozegrano, także zdalnie, według schematu pucharowego. Gospodarzem polskiej cześci zmagań była ściana wspinaczkowa Chwyciarnia w Arenie Gliwice.

Ola biegała bardzo dobrze w tych dziwnych zawodach i wywalczyła zwycięstwo w finałowej wirtualnej walce z  Rosjanką Elizawetą Iwanową. Dla Polki te rozegrane zdalnie zawody w pewnym stopniu przypominały sesję treningową:

 

W zawodach wystartowało jeszcze kilku polskich zawodników. Z nich jedynie Natalia, siostra Oli, zakwalifikowała się do finałowej szestnastki.

Całe zawody możecie zobaczyć w filmie poniżej:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum