21 sierpnia 2020 13:17

„Małgosia na 8a” – ukazał się poradnik wspinaczki sportowej dla dzieci

Ukazał się poradnik wspinaczki sportowej dla dzieci, którego autorami są Małgosia Kurek i Sebastian Kurek. Rodzinnie córka i tata, a sportowo podopieczna i trener. Małgosia od lat z sukcesami startuje w zawodach wspinaczkowych dla dzieci.

„Małgosia na 8a. Poradnik wspinaczki sportowej dla dzieci”, Małgosia Kurek, Sebastian Kurek, 2020

„Małgosia na 8a. Poradnik wspinaczki sportowej dla dzieci”, Małgosia Kurek, Sebastian Kurek, 2020

„Małgosia na 8a. Poradnik wspinaczki sportowej dla dzieci” jest prezentacją olimpijskiej dyscypliny, jaką jest wspinaczka sportowa. Zaprezentowano w nim profesjonalny sport widziany z perspektywy dziecka oraz jego trenera. Przedstawiono wszystkie trzy typy wspinaczki sportowej, zasady startów w zawodach oraz technikę wspinaczki w skale.

W książce zaprezentowane zostały również aspekty związane z treningiem mentalnym, którego efekty widoczne są nie tylko w sporcie, ale również i w szkole. Poruszono także bardzo ważny temat związany ze zdrowiem i wpływem profesjonalnego sportu na rozwój fizyczny dziecka.

Małgorzata Kurek – utytułowana polska dziecięca zawodniczka. Multimedalistka, która niejednokrotnie triumfowała na międzynarodowych zawodach, jak Arco Rock Junior (jako jedyna Polka dwukrotnie wygrała zawody w formacie olimpijskim), Petzen Climbing Trophy czy Youth Colour Climbing Festival Imst, 4-krotna zwyciężczyni Pucharu Polski, mistrzyni Czech, Słowacji oaz zwyciężczyni wielu innych zawodów w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Sebastian Kurek – trener II klasy wspinaczki sportowej w Polskim Związku Alpinizmu, wspinacz. Na co dzień prowadzi treningi z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Poradnik jest dostępny w promocyjnej cenie w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum