27 sierpnia 2020 13:24

Laura Rogora wraca do Arco po “Claudio caffè direct” 8c+

Nie robi sobie przerwy na odpoczynek Laura Rogora. Kilka dni po sukcesie w Fournel, Włoszka wspięła się na Claudio caffè direct 8c+ w Terra Promessa (Arco). Przy drodze dopisała jeszcze 2nd go.

https://www.instagram.com/p/CEWyZo8DlWy/

***

Awans olimpijski ze sporymi szansami na medal, przebogaty zestaw dróg, w tym własnych, no i absolutny top w skałach – droga ceniona na 9b (notabene film z przejścia Ali Hulk sit extension total będzie można obejrzeć już za niespełna tydzień na festiwalu w Trento). Do tego jeszcze świeże, pierwsze seniorskie, zwycięstwo w Pucharze Świata w Briançon. A wszystko w wieku 19 lat.

Na Pure Dreaming Plus 9a+ w Arco, które poprowadziła w maju tego roku:

Nie ma wątpliwości, że to przełomowy czas dla młodej Włoszki. Trudne drogi pokonuje z marszu, w zasadzie przy żadnej nie musi pracować jakoś szczególnie długo. Pierwszy z brzegu przykład to przejście sprzed kilku dni La Prophétie des grenouilles 9a, wystarczył jeden dzień i trzy podejścia. Z pewnością Laura będzie chciała wykorzystać fantastyczną  formę i zaatakować któryś z wielkich europejskich klasyków. W wywiadzie dla magazynu planetmountain wspomniała o tym, że chętnie wróciłaby do Céüse po Biographie 9a+ (próbowała drogi już kilka lat temu). Chrapkę na Biographie ma też Francuzka Melissa Le Nevé. Póki co w kajecie tę historyczną linię (wśród kobiet oczywiście) zapisała w 2017 roku Amerykanka Margo Hayes.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum