4 sierpnia 2020 08:20

Kolejna „wytrzymałościówka” w sektorze El Museo w Rodellarze: Jorge Díaz-Rullo prowadzi „Las Meninas” 9a/a+

Upały upałami, a czołówka ostro ciśnie. Zagęszcza się siatka dróg w sektorze El Museo w Rodellarze. Najświeższa propozycja nazywa się Las Meninas 9a/a+, a pierwsze przejście zrobił 20-letni Jorge Díaz-Rullo.

Hiszpan na „Las Meninas” 9a/a+, El Museo, Rodellar (fot. Carlos Padilla)

***

Zagęszcza się to mało powiedziane. W tym młodym sektorze, bo zaledwie dwuletnim, jest już cała masa trudnych dróg. Mocni zawodnicy z pewnością będą tam chętnie zaglądać. Najnowsza droga El Museo Las Meninas to, jak mówi Jorge Díaz-Rullo, czysta wytrzymałość. Do Hiszpana należy pierwsze przejście, ale linię wypatrzył na skale jego starszy rodak Gonzalo Larrocha (o tym skromnym i ciekawym wspinaczu pisaliśmy między innymi przy okazji powtórzenia przez niego La Rambli w Siuranie).

Las Meninas ma jeszcze trudniejszy wariat extension, póki co w fazie projektu. Kto wie, być może dłuższa wersja zasłuży na 9b? Takich trudności spodziewają się testujący projekt. Póki co rośnie liczba chętnych do powtórzenia Las Meninas, chrapkę na drogę ma między innymi Dave Graham…

Do tej pory w El Museo za najtrudniejszą uchodziła Apocalipsis de la Gioconda, zrobiona w ubiegłym roku przez Jonatana Flora i wyceniona właśnie na 9b. Sęk w tym, że w odczuciu José Luis Palao – który jako pierwszy powtórzył drogę w tym sezonie – bliżej jej do 9a+. Notabene właśnie Palao, w zespole z Danim Andradą, to ojcowie nowego rodellarowego sektora. W pomoc w zagospodarowywaniu tego miejsca włączyli się później także inni: Renaud Moulin, Ignacio Cortés, Álvaro González, Manu Birabent i Tomás Saavedra.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum