22 sierpnia 2020 07:19

Briançon: znamy finalistów pierwszego tegorocznego Pucharu Świata

Na takie zawody czekaliśmy bardzo długo. Pandemia sprawiła, że zaplanowane zmagania zostały odwołane lub przełożone, na czele z Igrzyskami w Tokio. Ale na szczęście udało się zorganizować pierwszy Puchar Świata w prowadzeniu i przedsmak tego, co będzie czekać nas w dzisiejszym finale, dały zmagania półfinałowe.

Wymarzony kadr: Janja Ganbert i Adam Ondra razem w półfinałach

Wymarzony kadr: Janja Ganbert i Adam Ondra razem w półfinałach

Trzeba zaznaczyć, że na skład finałów niewątpliwie wpływa brak reprezentantów z Azji. W ubiegłych latach przyzwyczaili nas do stałej obecności w finałach oraz bardzo częstej na podium. Gdyby do Briançon przyleciała choćby japońska ekipa, na pewno kilku zawodników z Europy rywalizację zakończyłoby na półfinałach.

Ale, tak czy tak już półfinały oglądało się fantastycznie, zwłaszcza rywalizację trzech wielkich: Adama Ondry, Jakoba Schuberta i Alexa Megosa. Na etapie półfinałów Alex, który właśnie poprowadził drugą 9c na świecie (Bibliographie), odrobinę przegrał z zawodniczymi wygami, ale w finale gra zaczyna się od początku.

 1. ADAM ONDRA CZE 39+
 2. JAKOB SCHUBERT AUT 39+
 3. ALEXANDER MEGOS GER 36+
 4. DOMEN SKOFIC SLO 33+
 5. MEJDI SCHALCK FRA 32
 6. NAO MONCHOIS FRA 30
 7. LUKA POTOCAR SLO 29+
 8. MATHIAS POSCH AUT 29

Wśród pań największym zaskoczeniem jest pozycja Janji Ganbert. Słowenka w ubiegłych latach przyzwyczaiła nas do właściwie bezbłędnych startów i zwycięstw na każdym etapie rywalizacji. Wczoraj zdecydowanie mocniej wyglądała Laura Rogora. Nadal trzecie miejsce nie jest złą pozycją wyjściową do zwycięstwa ;).

 1. LAURA ROGORA ITA 33
 2. NINA ARTHAUD FRA 27
 3. JANJA GARNBRET SLO 26+
 4. VITA LUKAN SLO 26+
 5. TJASA KALAN SLO 26+
 6. LUCIJA TARKUS SLO 26+
  JESSICA PILZ AUT 26+
 7. GIORGIA TESIO ITA 26+
  FANNY GIBERT FRA 26+

Zapraszamy na dzisiejsze finały na godzinę 19:20 na specjalną stronę wspinanie.pl.
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum