23 lipca 2020 11:48

Zamiast tradycyjnych zawody wirtualne: „Wokół Mont Blanc”

Pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany startowe wielu biegaczom. W tym roku nie spotkamy się m.in. w Chamonix podczas UTMB®, największego święta trail runningu na świecie. Aby podtrzymać ducha sportowej rywalizacji Columbia Sportswear oraz Marcin Świerc, zwycięzca TDS w 2018 roku i ambasador marki w Polsce, zapraszają wszystkich biegaczy do wzięcia udziału w wirtualnych zawodach „Wokół Mont Blanc”.

UTMB® (fot. materiały prasowe)

***

Rywalizacja będzie trwała od 1 do 31 sierpnia, a więc w miesiącu, w którym co roku odbywa się festiwal UTMB®.  Aby wziąć udział w wirtualnych zawodach „Wokół Mont Blanc” należy posiadać profil biegacza na stronie RateMyTrail.com, na której w w/w przedziale czasowym rejestrowane będą szczegóły aktywności biegowych. Aby ukończyć wydarzenie uczestnik musi pokonać łączny dystans odpowiadający flagowemu biegowi UTMB® – 170 km oraz uzyskać minimum +10 000 m przewyższeń.

Uczestnicy mają pełną dowolność w wyborze tras biegowych, co oznacza, że aktywności mogą być realizowane w Polsce, jak i za granicami kraju. Co ważne, mogą to być kilometry i przewyższenia zbierane w ramach indywidualnych biegów, jak również startów w zawodach.

Nagrody

Trzy pierwsze osoby, które ukończą wymagany dystans i zbiorą minimum + 10000 m przewyższeń, otrzymają od Columbia Sportswear możliwość wyboru nagród rzeczowych z kolekcji Montrail do łącznej wartości 1000 PLN. Wśród pozostałych finiszerów i finiszerek zostanie rozlosowanych  10 koszulek biegowych z kolekcji Columbia Montrail. Na liście nagród jest też poradnik „Czas na ultra. Biegi górskie metodą Marcina Świerca” z dedykacją autora.

Marcin Świerc:

Mocno kibicuję temu projektowi, bo to świetna okazja dla biegaczy, by sprawdzili swoją kondycję fizyczną, ale przede wszystkim, by nie tracili motywacji do treningów i pobijania własnych rekordów. Niech wygra radość biegania. Głowa do góry i w góry!.

Szczegółowe informacje oraz regulamin wirtualnych zawodów „Wokół Mont Blanc” jest dostępny na stronie ratemytrail.com/virtual-race/dookola-mont-blanc-2020.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum