21 lipca 2020 14:28

Koszulki The North Face z przetworzonych plastikowych butelek zebranych w Alpach

Limitowana seria koszulek The North Face Recover Tee powstała z 18 tysięcy kilogramów plastikowych butelek zebranych w Alpach. Jest ona ucieleśnieniem tego, co dla marki najważniejsze – nieszkodliwej dla środowiska eksploracji dzikich miejsc.

Koszulki z przetworzonych plastikowych butelek zebranych w Alpach (fot. materiały prasowe)

The North Face chce w ten sposób szerzyć świadomość na temat ilości śmieci pozostawianych w górach przez turystów, z nadzieją na ograniczenie tego typu szkodliwych zachowań w przyszłości.

Uniseksowe koszulki dostępne są w dwóch wersjach, z długim i krótkim rękawem oraz w trzech wariantach kolorystycznych – z oryginalnym logo The North Face San Francisco w kolorze niebieskim, różowym i zielonym.

(fot. materiały prasowe)

Każda sztuka produktu to także 1 euro przekazane przez The North Face na konto Summit Foundation – fundacji, która wspiera programy sprzątania Alp i pomaga chronić ich naturalny krajobraz. Dzięki jej działaniu góry mogą nadal pozostać wspaniałym miejscem czekającym na kolejne odkrycia.

Summit Foundation dba, by wpływ człowieka na środowisko był z każdym rokiem coraz mniejszy, szczególnie w często uczęszczanych miejscach. Opracowuje konkretne rozwiązania i przygotowuje akcje edukacyjne, zarówno dla firm, jak i instytucji publicznych.

Kolekcja dostępna jest online oraz w wybranych sklepach stacjonarnych.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum