13 lipca 2020 19:25

Stefano Ghisolfi otwiera „The Bow” 9a+

Uparł się na tę drogę Stefano Ghisolfi. Wreszcie się udało, w Padaro (Arco), mimo letnich upałów, powstało The Bow 9a+ (wł. L’Inchino).

Stefano Ghisolfi na kluczowym ruchu „The Bow” 9a+ (fot. Sara Grippo)

***

O The Bow Ghisolfi napomykał na swoim profilu już od jakiegoś czasu. Pokazywał krótkie filmiki, prezentował zdjęcia etc. Jeszcze trzy dni temu pisał:

https://www.instagram.com/p/CCdLpMXnrfK/

Tymczasem wczoraj ogłosił z dumą:

Układanka skończona i mój ostatni projekt The Bow 9a+ zrobiony! Letni upał mnie nie powstrzymał i w końcu mogę zacząć trenować pod następny projekt! (ten najbliższy to Eremo Project w Eremo di San Paolo – red.).

The Bow, jeden z kluczowych ruchów to szalony krzyż po kiepskich podchwytach i słabiutkich stopniach. Całość łączy dwie drogi, Fine di un’epoca 8b i Omen Nomen 9a autorstwa Włocha z 2017 roku:
Stefano Ghisolfi od wielu lat rozdaje karty we włoskich skałach. Dysponuje zresztą jednym z najlepszych wykazów nie tylko u siebie w kraju, ale i na świecie (ma za sobą między innymi Perfecto Mundo 9b+ w Margalefie). W samych Włoszech znajduje się droga jego autorstwa Lapsus 9b (Andonno, 2015), także tu jako pierwszy powtórzył dwa inne ekstremy: One Slap 9b i Qeen Line 9b. W maju tego roku otworzył w Arco Beginning 9a/a+.

Brunka
źródło: planetmountain.com, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum