8 lipca 2020 10:54

W Belgii pałeczkę przejmuje Simon Lorenzi: “Coup d’État”, pierwsze 9a w kraju?

Jeszcze niedawno za najtrudniejszą drogę w belgijskich skałach uchodziła Kraftio 8c+/9a, otwarta przez Belgijkę Anak Verhoeven. Teraz pełne 9a zaproponował dla swojej linii 23-letni rodak Anak, Simon Lorenzi.

Simon Lorenzi na “Coup d’État” 9a (fot. John Janssens)

***

Po przejściu Kraftio Anak Verhoeven pisała:Bardzo bym chciała nazwać tę drogę 9a – byłoby to pierwsze 9a w Belgii! – ale jeśli porównam ją do innych dróg, które robiłam, bardziej pasuje 8c+/9a. Okaże się po kolejnych przejściach!”.

Tymczasem trudności Kraftio zostały właśnie zweryfikowane. Drogę powtórzył Simon Lorenzi [notabene Kraftio to dłuższa wersja 8c jego autorstwa]. O trudnościach napisał: “w mojej opinii bardziej 8c+, niemniej to piękna droga, choć niektóre chwyty są naprawdę ostre”.

Na Kraftio Anak Verhoeven:

Simon przejął też pałeczkę od Anak i poza pierwszym powtórzeniem Kraftio teraz to on zaproponował najmocniejszą drogę w Belgii, kto wie czy nie premierowe 9a w kraju:

Coup d’état pierwsze belgijskie 9a? Nie jestem pewny co do wyceny, ale wiem, że to najtrudniejsza droga w Belgii, zarazem jedna z najpiękniejszych i najbardziej wyjątkowych w tym stylu!

Coup d’état [projekt obił cztery lata temu Micha Vanhoudt] to niezbyt długa linia, ale ciąg robi swoje. „Zrobiłem prawie wszystkie ruchy już podczas pierwszej sesji, więc pomyślałem: „ok. będzie 8c, zrobię to szybko”, ale kilka miesięcy później było już dużo trudniej połączyć wszystko w całość. Każdy pojedynczy przechwyt nie jest aż tak wymagający, jeśli robisz go z bloku, z dobrej pozycji, ale kiedy musisz zrobić wpinkę, zmienić ustawienie… to już inna gra!” – przekonuje

Teraz to Simon Lorenzi będzie czekał z niecierpliwością na pierwsze powtórzenie… Może Anak Verhoeven?

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum