25 lipca 2020 15:31

Piotrek Schab w Magic Wood – pada “Practice of the Wild” 8B+/C!

Dobra atmosfera i piękne miejsce działają stymulująco na Piotrka Schaba (Patagonia, Scarpa, Black Diamond, KS Korona, Cube). Kolejny dzień w Magic Wood owocuje kolejnym świetnym przejściem – tym razem krakowianin zapisuje na swoje konto Practice of the Wild 8B+/C!

Bald padł wczoraj, w piątek 24.07 – Piotrek właśnie opublikował filmik z przejścia na swoim Instagramie:

https://www.instagram.com/p/CDEOryUD_ml/

Oto kilka słów komentarza Piotrka specjalnie dla wspinanie.pl:

W pierwszej sesji porobiłem ruchy, ale nie znałem patentów, było trudno. W drugi dzień znalazłem super patent, który ułatwił mi najtrudniejsze ruchy. Po kilku próbach byłem bardzo blisko, zdabowałem* w ostatnim momencie.

W kolejnych dniach wspinałem się po innych rzeczach, Practice był często mokry i wstawki miały mały sens. Wczoraj był super “vibe” – po całym dniu deszczu byłem pewny, ze nie będzie szans, a jednak się dało. Poszedłem z chłopakami i od początku czułem się dobrze. Jeszcze tylko jedno przejście z dabem, kilka spalonych prób i się udało

Nie spodziewałem się, że przejście balda będzie mnie cieszyć tak jak trudnej drogi z liną.

*zdabować – zahaczyć, dotknąć czegoś podczas pokonywania boulderu, np. crasha, drzewa, spotera czy wiatraka (jak to się zdarzyło Piotrkowi podczas jednej z prób.

Practice of the Wild to jeden z tych problemów, które światowa czołówka po prostu musi mieć na swoim koncie. I rzeczywiście przy szwajcarskim boulderze Chrisa Sharmy (2004) wielkie nazwiska, w tym Ondra, Woods, Webb, Traversi etc. Od lat przy Practice stawiano zgodnie 8C (choć chodziły głosy, że nie najtrudniejsze), wyłom zrobił w 2016 roku Gabriele Moroni, a później odczucia Włocha potwierdził 17-letni Szwajcar Babtiste Ometz. Obaj zdecydowali się postawić 8B+. Podobnie o trudnościach problemu wypowiadał się Firnenburg, który porównywał Practice do New Base Line, czyli boulderu, który Piotrek również pokonał na tym wyjeździe.

Piotrek będzie w Magic Wood do wtorku. Gratulując formy, trzymamy kciuki za kolejne mocne baldy!

Sprocket
Źródło: info własne, Instagram Piotrka Schaba, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum