Przetestuj, zanim kupisz. Rusza Ocun Shop Tour!

Wybór butów wspinaczkowych to niewdzięczne zadanie, bo jak tu podjąć decyzję, gdy nie sprawdziło się obuwia w akcji. Firma Ocun, chcąc ułatwić łojantom wybór, organizuje niezwykły test. Już wkrótce, w ramach cyklu Ocun Shop Tour, klienci wybranych sklepów ze sprzętem wspinaczkowym będą mogli wypożyczyć buty i wypróbować je na panelu lub w skałach! Testy rozpoczynają się 17 sierpnia. Na początku buty dostępne będą w Salonie 8a.pl w Gliwicach.

Czeska marka nie po raz pierwszy wychodzi naprzeciw potrzebom wspinaczy. To ona zimą organizuje Ocun Testing Tour – największy test butów wspinaczkowych w Polsce, który na rozsiane po całym kraju ścianki przyciąga rzesze miłośników pokonywania dróg w pionie. Tym razem Ocun poszedł o krok dalej. Każdy miłośnik wspinania, który w wyznaczonym terminie odwiedzi sklep uczestniczący w akcji, będzie mógł wypożyczyć wybrane buty i sprawdzać ich możliwości nawet przez 3 dni. Tak dokładne testy, przeprowadzone w środowisku, w którym obuwie ma być używane, dostarczą szeregu cennych informacji. Czy można wyobrazić sobie lepszą okazję, by przymierzyć się do nowych butów?

Z myślą o testujących, Ocun przygotował cztery modele, odpowiadające różnym doświadczeniom oraz aspiracjom wspinaczy:

  • Ocun Crest – to buty o małej asymetrii, dedykowane początkującym wspinaczom. Oferują komfort, dzięki któremu łatwiej stawia się pierwsze kroki.
  • Ocun Jett – ten model łączy sportową konstrukcję i wygodę, niezbędną podczas pokonywania dłuższych dróg. But doskonale spisuje się zarówno na panelu, jak i na drogach wielowyciągowych. Średnia asymetria oraz guma CAT Rubber zapewniają idealne wsparcie tym, którzy próbują wejść na wyższy poziom.
  • Ocun Ozone – wersja, która przypadnie do gustu przede wszystkim doświadczonym wspinaczom. But ten widywany jest na drogach o wysokiej wycenie oraz na boulderach. Znakomita przyczepność i niezwykła precyzja to zasługa gumy Vibram® XS Grip. Opinająca stopę konstrukcja 3-Force,dodatkowo zwiększa stabilność.
  • Ocun Nitro – to tegoroczna nowość czeskiej marki. Guma CAT Rubber 1.5 daje gwarancję świetnej przyczepności i niezrównanego tarcia. Agresywny profil i 3-Force System umożliwiają przenoszenie całej siły na palce, co pozwala stanąć nawet na najmniejszych stopniach. To but stworzony z myślą o przechodzeniu najtrudniejszych boulderów!

Testy butów wspinaczkowych w gliwickim Salonie 8a.pl potrwają od 17 sierpnia do 1 września 2020 roku. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie akcji. https://8a.pl/ocun-shop-tour. O kolejnych przystankach na trasie Ocun Shop Tour będziemy informować.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum