24 lipca 2020 20:09

Nowa, trudna droga na skale Apteka – „Soft Power” VI.6+, prowadzi Marcin Poznański

Takie nowości nie zdarzają się często! Na skale Apteka za sprawą Marcina „Flowera” Poznańskiego pojawił się trudny pasaż Soft Power, który otrzymał wycenę VI.6+. Co jednak ważniejsze, Marcin bardzo zachwala nową linię!

Marcin „Flower” Poznański podczas jednej z prób na „Soft Power” VI.6+ (fot. arch. M. Poznański)

Oto jego wpis na profilu Facebook:

Soft Power VI.6+ nowa droga na Skale Aptece zrobiona 😀. Piękna „powietrzna” linia oferująca wspinanie w przewieszeniu po dobrych chwytach. Droga została obita wiele lat temu przez Jacka Trzemżalskiego oraz Bogdana Rokosza podczas kursu ekiperskiego UKA. Ringi i klej ufundowane zostały przez Uniwersytecki Klub Alpinistyczny. Fotka z próby 😉 Oczywiście, wielkie dzięki cierpliwym asekurantom w tym finalnemu partnerowi Jerzemu Rostafińskiemu nieobecnemu ciałem na Fejsie tylko duchem😁

Linia biegnie na Turni Wiewiórek, której wysokość sięga 25 metrów i przechodzi przez najbardziej przewieszający się fragment skały. Projekt, w przewodniku G. Rettingera oznaczony jako 18, startuje mniej więcej w połowie turni na stanowisku pod przewieszeniem w miejscu no hand rest. Do tego startu dochodzimy pierwszą częścią Death of the Warrior.

Marcin zapytany o pracę nad Soft Power dodaje:

Pracę nad drogą zacząłem w tym roku – kilka wyjazdów, większość nieudana, bo za gorąco, a wczoraj idealny warun! Muszę dodać, że strasznie dużo było czyszczenia z ziemi wyjściowego odcinka, pozostałe chwyty również wymagały doczyszczenia.

I uzupełnia info o trudnościach linii:

„Soft Power” to 14-ruchowa sekwencja, taki baldzik na 22 metrach za 8A prawdopodobnie.

Tuż po prawej biegnie drugi projekt (nr 19), ale jak zapewnia Marcin – „jest w realizacji”.

Gratulując nowości, życzymy powodzenia na kolejnej linii!

Sprocket
Źródło: Profil FB Marcin Flower, źródło własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum