Moc Gór – karnety i Akademia Górska

Wspinanie w skałach i nie tylko, poruszanie się w terenie eksponowanym i ABC via ferrat – to tematy warsztatów w ramach Akademii Górskiej, która po raz kolejny odbędzie się w ramach festiwalu Moc Gór. Akademia odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia w rejonie Mnicha, w Dolinie Lejowej i w Tatrzańskiej Kotlinie. Do sprzedaży trafiły także karnety na festiwal w cenie 99 zł.

16. Moc Gór to Festiwal Filmów Górskich, który wyrósł z piętnastoletniej tradycji Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem. Nowa odsłona i oprawa festiwalu są kolejnym etapem rozwoju wydarzenia. Tegoroczny festiwal będzie różnił się od poprzednich edycji także z innego powodu – pandemia Covid-19 zweryfikowała pierwotne plany organizatorów, w związku z czym festiwal odbędzie się w innej niż dotychczas formie.

W trakcie festiwalu po raz kolejny odbędą się warsztaty organizowane w ramach Akademii Górskiej. W tym roku będzie można poszerzyć swoje umiejętności z zakresu wspinania, poruszania się w terenie eksponowanym oraz na via ferratach. Warsztaty poprowadzą międzynarodowi przewodnicy wysokogórscy IVBV UIAGM zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Przewodników Wysokogórskich.

Szkolenia odbędą się w rejonie Mnicha (wspinanie, poruszanie się w terenie eksponowanym) i Tatrzańskiej Kotliny (ABC via ferrat).

Poza szkoleniami w Tatrach odbędą się warsztaty wspinaczkowe w skałach, prowadzone w partnerstwie z “Integrowaniem przez wspinanie” w Dolinie Lejowej.

Partnerami projektu jest Ministerstwo Rozwoju, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, Integrowanie przez wspinanie, Gmina Miasto Zakopane.

Zapisy na warsztaty już ruszyły na stronie: akademia-gorska.pl/kontakt/

***

ABC VIA FERRAT

Jednodniowe szkolenie obejmuje: sprzęt i przygotowanie, zasady bezpieczeństwa przy poruszaniu się, sytuacje awaryjne – asekuracja liną, opuszczanie.
Prowadzący: Adam Marasek przewodnik IVBV, Ludwik Wilczyński przewodnikIVBV
Miejsce: Tatrzańska Kotlina
Niezbędne wyposażenie uczestników: kask, uprząż, lonża, ubezpieczenie od akcjiratunkowej na terenie Słowacji
Termin: 29 i 30 sierpnia 2020
Maksymalna ilość uczestników 5 os. na przewodnika

WSPINANIE NA MNICHU

Uczestnicy jednodniowych warsztatów zapoznają się z podstawowymi zasadami wspinaczki w Tatrach.
Prowadzący: Przemysław Cholewa przewodnik IVBV, Wojciech Malawski przewodnik IVBV, Marek Kazior przewodnik IVBV, Jan Muskat przewodnik IVBV
Miejsce warsztatów: Mnich
Niezbędne wyposażenie uczestników: ciepła odzież, kask, uprząż, buty wspinaczkowe, 3 zakręcane karabinki, przyrząd zjazdowy, rep.
Termin: 29 i 30 sierpnia 2020
Maksymalna ilość uczestników 2 os. na przewodnika

PORUSZANIE SIĘ W TERENIE EKSPONOWANYM

Uczestnicy warsztatu zapoznają się z podstawowymi zasadami nawigacji i orientacji w terenie, poruszania się w terenie wysokogórskim, używania liny.
Prowadzący: Tomasz Mikołajczyk przewodnik IVBV, Piotr Konopka przewodnik IVBV
Niezbędne wyposażenie uczestników: ciepła odzież, kask, uprząż, 3 zakręcane karabinki, przyrząd zjazdowy, rep.
Termin: 29 i 30 sierpnia 2020
Maksymalna ilość uczestników 4 os. na przewodnika

WSPINACZKA SKAŁKOWA IPW

W Dolinie Lejowej pod opieką doświadczonych instruktorów Integrowania przez Wspinanie uczestnicy będą mieli okazję postawić swoje pierwsze kroki w skałach. Podczas warsztatów zaprezentowany zostanie podstawowy sprzęt wspinaczkowy oraz metody poprawnego wiązania do uprzęży, a także zasady asekuracji. Uczestnicy zapoznają się również z podstawami techniki wspinaczkowej oraz z zasadami bezpieczeństwa i etyki wspinania w skałach. Nad wszystkim będą czuwać licencjonowani instruktorzy. Na czas warsztatów instruktorzy zapewniają pełny sprzęt wspinaczkowy, wraz z butami.

Prowadzący: Paweł Zieliński instruktor wspinaczki skalnej
Miejsce: Dolina Lejowa
Niezbędne wyposażenie uczestników: ciepła odzież (oraz jeśli uczestnik posiada własny sprzęt: kask, uprząż, 3 zakręcane karabinki, przyrząd zjazdowy, rep.)
Transport we własnym zakresie
Termin: 29 i 30 sierpnia 2020 w godz. 9.00-13.00 oraz 14.00-18.00
Maksymalna ilość uczestników 6 os. na instruktora

***

Do sprzedaży trafiły także karnety na festiwal Moc Gór. Koszt karnetu na całość imprezy to 99 zł. Karnety można kupić za pośrednictwem serwisu Biletin.

Tegoroczna edycja festiwalu Moc Gór odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia w Zakopanem. W ramach festiwalu odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Filmowy, Kręcimy w Tatrach – konkurs krótkich form filmowych i Akademia Górska. Po raz trzeci przyznana zostanie Nagroda Taternika im. Jerzego Kukuczki!

Karnety: https://tiny.pl/7ft29
Szczegóły na: www.mocgor.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum