30 lipca 2020 10:18

Magic Wood: prośba o wsparcie dla działalności rodziny Saluz (PETYCJA)

Prośba do bywalców i miłośników jednego z najlepszych spotów boulderowych na świecie. Dobrym duchem Magic Wood od wielu lat jest rodzina Saluz, prowadząca miejscowy kemping, pensjonat i restaurację. Okazuje się, że lokalne władze chcą wypowiedzieć im dzierżawę, stąd gorący apel o podpisanie petycji o zachowanie dotychczasowego najemcy.

(fot. www.openpetition.eu)

***

Decyzja gminy Ferrera jest więcej niż zaskakująca. Pochodzący z Graubünden Thomas Saluz, od dekady zarządzający miejscowym kempingiem „Magic Wood”, pensjonatem i restauracją „Edelweiss” , jest niezwykle ciepło odbierany wśród miejscowej społeczności, lubiany przez wspinaczy i turystów. Lokalna rada jako powody wypowiedzenia najmu podaje między innymi złą jakość usług, co zdecydowanie kłóci się ze świetnymi recenzjami, jakie Saluz zbiera na platformach Tripadvisor i Google. Thomas sam jest zresztą wspinaczem i z zaangażowaniem działa na rzecz rozwoju rejonu (w przeszłości także dostępu do niego).

Petycja, uruchomiona przez społeczność wspinaczkową, jest wyrazem poparcia dla rodziny Saluz. Można ją podpisywać pod TYM ADRESEM.

Decyzja o najmie zostanie rozstrzygnięta 6 sierpnia.

PS Zajrzyjcie też na: www.bodhi.ch/thomas-saluz.

Brunka
źródło: ukclimbing.com, openpetition.eu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum