5 lipca 2020 12:55

Laura Rogora: tym razem “Zauberfee” 8c+

Rewelacyjnie wspina się w ostatnim czasie Laura Rogora. Trudne drogi padają jej łupem jedna po drugiej. Najnowsza z zestawu to świetnie znana Zauberfee 8c+.

Laura Rogora na “Zauberfee” 8c+ (fot. Stefano Ghisolfi)

Laura Rogora o Zauberfee:

Może nie jest w moim stylu i 30 stopni to nie najlepsze warunki do próbowania drogi, ale sądzę, że może być trudniejsza od niektórych 9a, po jakich się wspinałam.

Zauberfee to stara linia w Eremo di San Paolo [Arco]. Kiedy powstawała, była jedną z najtrudniejszych dróg we Włoszech. Projekt Gerharda Hörhagera przeszli w 2003 roku bracia Bindhammerowie, najpierw Christian, zaraz po nim Andreas.

W 2014 roku 20-metrowe Zauberfee poddało się między innymi Angeli Eiter. Austriaczka, która nieco wcześniej pokonała także Hades 9a w Götterwandl, o tych dwóch drogach mówiła wtedy tak: „uwielbiam przewieszone drogi, ale także techniczne wyzwania, boulderowe i wytrzymałościowe wspinanie po małych chwytach i stopniach. Dlatego wiedziałam, że to właśnie te dwie linie będą dla mnie idealnymi projektami”.

Austriaczka na tytułowej Zauberfee:

Tymczasem dla Laury Rogory Zauberfee to już któraś z kolei bardzo trudna droga zrobiona w tym roku we Włoszech. Te najmocniejsze to:

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum