16 lipca 2020 15:39

Bombowo w skałach: na pierwszym planie znów Laura Rogora

Laura Rogora równie dobrze czuje się w Arco, jak i w Collepardo. Właściwie trudno znaleźć słabszą stronę 19-letniej Włoszki. Trwający sezon należy do najlepszych w jej karierze. A jej najnowsze dokonanie w skałach nazywa się The Bomb i wycenione jest na 9a.

Laura Rogora w Collepardo (fot. Andrea Donato)

Po „dziewiątkowej serii” w Massone*, Laura Rogora wróciła do Collepardo – swojego ulubionego rejonu, w którym zrobiła w poprzednich latach masę trudnych dróg, w tym pierwszych przejść. Teraz powtórzyła tegoroczną nowość sektora La Pala, The Bomb 9a. Drogę kilka miesięcy temu otworzył 49-letni Fabrizio Peri, łącząc linię Callaghan (8b+) i Sitting bull (8c+/9a) – wyszło sporo ruchów, Peri wspomina aż o 90 przechwytach.

W grocie Collepardo Rogora ma swoje własne drogi (Włoszka najczęściej realizowała starsze, obite już projekty), w tym między innymi Tomorrowland extension 8c+ (2016), La Gasparata 8c+/9a (2017) i Sitting Bull 8c+/9a (2018). Rok temu przeszła tam także Réveille-toi 9a.

*Wspomniane „dziewiątki” zrobione ostatnio w Arco przez Laurę (Włosi wiążą z nią ogromne nadzieje na olimpijski medal w Tokio, Rogora ma już bowiem wywalczoną kwalifikację do Tokio) to: Underground 9a, Pure Dreaming 9a i Pure Dreaming Plus 9a+.

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum