24 lipca 2020 18:28

Kolejna ikona boulderingu dla Piotrka Schaba – “New Base Line” 8B+

Świetny czas w Magic Wood spędza Piotrek Schab (Patagonia, Scarpa, Black Diamond, KS Korona, Cube). Szybko zapisuje na swoje konto kolejne klasyki, a do tego jest pod wrażeniem zarówno miejsca, jak i towarzystwa! Tym razem jego zeszycik wzbogacił się o piękny boulder – New Base Line 8B+.

Piotrek Schab – radość w Magic Wood (fot. Andrzej Musiał)

Oto entuzjastyczny wpis z facebookowego profilu:

W Magicach jest wspaniale❗️

Chillout na kempingu, można się wspinać nawet w największym deszczu, codziennie ktoś z ekipy ciśnie trudne rzeczy, niedaleko do Włoch na pizzę, a do tego świetne kamienie.

A nocną przygodę z kolejnym trudnym boulderem skomentował tak:

New Base Line 8B+ 🍭
Świetna nocna sesja w deszczu poszła nadspodziewanie dobrze 🤟🏽 Mokra, ostatnia krawądka spowodowała, że zabawa zrobiła się dość loteryjna. Podziękowania dla ekipy!

https://www.instagram.com/p/CC_qXvqjrbx/

Faktycznie na filmiku zamieszczonym na instagramie dobrze widać, że pomoc kolegi jest nieoceniona – od spotowania po operatora suszącego chwyty wiatraczka (sic!).

Przypomnijmy, że New Base Line to klasyk nad klasyki autorstwa Bernda Zangerla. Problem powstał w 2002 roku – a tak jego trudności, oryginalnie 8C, opisywał Austriak:

Pierwsze ruchy idą trzymetrową rysą, która pod koniec rozszerza się tak, że nikną w niej chwyty. Długie i syte przechwyty łączą ją z ostatnim pasażem po krawądkach, który kończy się strzałem. Całość wymaga maksymalnej siły na wszystkich jedenastu ruchach. Chociaż na początku pierwszy ruch wydaje się być najtrudniejszym, to okazuje się, że prawdziwym cruxem jest tutaj ostatnia sekwencja.

Trzymamy kciuki za dalszy wspin i świetną atmosferę.

Sprocket
Źródło: Profil FB Piotr Schab, Instagram Piotr Schab, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum