23 lipca 2020 14:56

2 sierpnia sprinterzy wystartują w IFSC Connected Speed Knockout

Co prawda spora część zawodów wspinaczkowych została odwołana (ostatnio np. trzy Puchary Świata w Chinach), ale działacze IFSC dbają o to, by zawodnicy i kibice się nie nudzili. Najnowszy pomysł to nowatorska impreza sprinterska na miarę trudnych czasów –  Connected Speed Knockout. Termin wybrany nieprzypadkowo, transmisję przewidziano na 2 sierpnia na godz. 17.00, rok przed planowanym debiutem wspinania na Igrzyskach w Tokio.

***

Oczywiście trudno dziś przewidzieć, czy Igrzyska na pewno w przyszłym roku się odbędą (planowany termin 23 lipca – 8 sierpnia 2021, więcej o przeniesieniu Igrzysk na 2021 rok TUTAJ). Ostatni wzrost zakażeń COVID-19 w Japonii znów stawia pod znakiem zapytania organizację największej światowej imprezy sportowej. Co więcej, przewodniczący komitetu organizacyjnego Igrzysk, Yoshiro Mori, zapowiedział, że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie impreza zostanie odwołana i to bez możliwości kolejnego przesunięcia w czasie.

A co do tytułowych zawodów sprinterskich anonsowanych przez IFSC. Weźmie w nich udział ponad 50 zawodniczek i zawodników z dziewięciu krajów. Miejscem akcji będzie siedem ścian w siedmiu różnych miejscach na świecie. W eliminacjach wystartują wspinacze z Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Indonezji, Rosji i Polski. Finały (tu tradycyjnie zobaczymy najlepszą szesnastkę) przeprowadzone zostaną według schematu pucharowego.

Julia Kaplina (fot. Eddie Fowke / IFSC)

A wystartują między innymi: Mickael Mawem (Francja), Ludovico Fossali (Włochy), Alfian Muhammad i Aspar Jaelolo (Indonezja), Julia Kaplina i Anna Tsyganowa (Rosja) oraz siostry Aleksandra i Natalia Kałuckie.

Zawody 2 sierpnia o godz. 17.00 będą transmitowane na platformach IFSC – FB i na kanale YouTube.

Brunka
źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum