Edelrid wspiera Nasze Skały!

Miło nam poinformować, że firma EDELRID za pośrednictwem polskiego dystrybutora – firmy Magenta Cat – przekazała nam sprzęt o wartości 16 500 zł! To 100 stalowych ekspresów z mailonami, 50 karabinków i 100 tasiemek – w sumie niemal 40 kg sprzętu.

Na wzór wielu przewieszonych rejonów westowych ekspresy te chcemy powiesić na najstromszych fragmentach jurajskich skałek – tam, gdzie ściąganie ekspresów jest trudniejsze od ich wpinania. Na pierwszy ogień pójdą podkrakowskie kuźnie mocy, w dalszej kolejności ekspresy trafią na Jurę Północną. Będziemy Was na bieżąco informować o tym, gdzie pojawią się stałe „zaczepy” – śledźcie newsy na naszym profilu na FB oraz na portalu wspinanie.pl! Można też zgłaszać swoje propozycje :)

Część sprzętu przekazanego przez firmę Edelrid

Część sprzętu przekazanego przez firmę Edelrid

I jeszcze parę słów od Piotra Łupickiego, bez którego cała akcja nie byłaby możliwa:

Jest mi niezmiernie miło, że jako firma Magenta Cat – agent marki Edelrid w Polsce – mamy możliwość wesprzeć nasze środowisko, reprezentowane przez ISW Nasze Skały, a samym wspinaczom ułatwić wspinanie. Dzięki dotacji w postaci ekspresów zamontowanych „na stałe” zbliżyliśmy się do najlepszych światowych standardów. Po wizycie w zagranicznych ogródkach skalnych, każdy wspinacz śmiało może potwierdzić, że w temacie obicia skał nie mamy się czego wstydzić. W dużej mierze jest to zasługa Naszych Skał, a tym samym – poniekąd – całego środowiska, które wspiera tę organizację. Wyszliśmy z założenia, że nasze wsparcie jeszcze bardziej ułatwi wypady w skały. Nie pozostaje mi nic innego, tylko zaprosić do wspinania!

Bardzo dziękujemy!
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    A gdzie czystość stylu?!!! [9]
    Chyba ktoś dostanie zawału. Cały świat w opozycji do artykułu…

    10-07-2020
    PJ22