Co mają do zaoferowania turystom góry w Europie? [artykuł sponsorowany]

Piękno polskich gór opiewali najwybitniejsi poeci, a ich magnetyzm każdego roku docenia tysiące turystów. Wystarczy jednak wyjechać za granicę, by dostrzec, że europejskie pasma górskie także mają mnóstwo uroku.

Europejskie pasma górskie także mają mnóstwo uroku (fot. materiały partnera)

Co nas przyciąga w europejskich górach?

W europejskie góry jeździmy przede wszystkim na narty. Pasma górskie we Włoszech, Francji, na Słowacji czy w Austrii przyciągają w zimowe sezony tysiące Polaków spragnionych sportowych wrażeń. Pokryte śniegiem stoki to jednak nie jedyny magnes, który przyciąga turystów poszukujących wrażeń. Co jeszcze warto zobaczyć podczas odwiedzin w europejskich górach?

Powodem, dla którego warto odwiedzić góry w Europie, są piękne trasy do uprawiania trekkingu. Trekking górski to dobry powód, by zacząć podróże po kontynencie i odwiedzać jego najpiękniejsze zakątki. Jednym z takich miejsc, do którego warto się wybrać po ustabilizowaniu się w Europie sytuacji epidemiologicznej, są włoskie Alpy w okolicach Bergamo, położone w pobliżu Jeziora Garda, a także masyw Adamello. Wymagająca pod względem aktywnej turystyki górskiej jest również Toskania, w okolicach kurortu Abetone i tamtejsze górskie granie. Pozostając jeszcze na południu Europy, nie sposób zapomnieć o Pirenejach, szczególnie ich kantońskiej części. Specjaliści twierdzą, że świetna trasa trekkingowa wiedzie przez rejony polodowcowych dolin i kamiennych wiosek z Girony w kierunku Rippol oraz Beslau.

Opuszczając stały ląd, możemy udać się na Korsykę i tamtejszy słynny szlak Fra Li Monti w otoczeniu Parku Krajobrazowego. Wędrując po tamtejszych terenach natkniemy się na malownicze sosnowe lasy, wioseczki zamieszkiwane przez dosłownie kilka osób trudniących się pasterstwem, a także skalne szczyty. Na 200-kilometrowej trasie nie sposób się będzie nudzić. Nieco mniej zapierające dech w piersiach są góry na Krecie. Popularne szlaki na tej wyspie prowadzą pasmami górskimi z północy w kierunku południowym. Jeśl nie chcemy wyjeżdżać na drugi koniec Europy, możemy skorzystać z opcji, które znajdują się zdecydowanie bliżej. Górskie szlaki w Gruzji czy łańcuchy Kaukazu przyciągają widokami dzikiej natury i wymagającymi trasami trekkingowymi.

Góry albo jednak morze

Jeszcze piękniejsze widoki można spotkać w miejscu, gdzie góry łączą się z morzem. To na przykład hiszpańska Malaga, a konkretnie miasto Marbella w rejonie łańcucha gór Sierra Blanca. Region ten należy do ekskluzywnych i drogich, ale widoki są w stanie wynagrodzić każde wydane euro. We Włoszech takim miejscem może być Kampania na wybrzeżu Amalfi. Okolica znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i nie chodzi tu wyłącznie o widoki w miasteczku. Absolutnie wyjątkowe w skali Europy są również panoramy na styku gór i morza na greckim Peloponezie. Co roku przybywa tam tysiące turystów, by podziwiać przede wszystkim znajdujące się w okolicy ruiny miasta Messini. Eksplorując góry południa Europy, koniecznie trzeba odwiedzić Lazurowe Wybrzeże. W tamtejszym Antibes można zobaczyć zarówno ośnieżone Alpy, jak również gładką taflę Morza Śródziemnego.

Materiał zewnętrzny

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum