27 lipca 2020 08:27

Carlo Traversi w dachu “Creature from the Black Lagoon” 8C+

Masa klasowych przejść pada w ostatnich tygodniach. Przy tym nie brakuje życiowych rekordów – zarówno z liną (najbliższy przykład to siekająca ekstrem za ekstremem Laura Rogora, Włoszka doszła już do poziomu 9b) i na boulderach. Na tych ostatnich swój najlepszy wynik notuje teraz Carlo Traversi.

Carlo Traversi w dachu “Creature from the Black Lagoon” 8C+ (fot. FB C. Traversi)

Traversi powtórzył Creature from the Black Lagoon 8C+ w Rocky Mountain National Park (notabene także w RMNP całkiem niedawno padło inne 8C+, Drew Ruana wspiął się na Box Therapy). Creature powstało 2016 roku, Daniel Woods jako pierwszy wcielił wówczas w życie pomysł Dave’a Grahama, robiąc wersję z siedzenia do problemu Leviathan Style 8A+.

Co o  Creature from the Black Lagoon pisze Carlo Traversi? Między innymi:

W przeszłości spędziłem na Creature kilka krótkich sesji i czułem, że jest do zrobienia, ale wymagałoby to wielu dni pracy i wysiłku. Wspinaczka w dachu nie jest w moim stylu, jednak nie mogłem się doczekać, kiedy poprawię ten element mojego wspinania, więc w ubiegłym tygodniu znów zacząłem próby(…).

Ostatecznie Creature udało się Traversiemu przejść już trzeciego dnia prób – trochę niespodziewanie, bo dwie pierwsze sesje nie zapowiadały rychłego sukcesu. Tymczasem:

Dziwny dzień. Gówniane warunki, poza tym nie czułem się dobrze. I wtedy przypadkowo się udało. Dałem sobie miesiąc na zrobienie Creature, a zajęło mi to tylko trzy dni. Muszę spróbować innych boulderów.

Film z Traversim na Creature w zapowiedzi, a w międzyczasie na boulderze Shawn Raboutou:

Creature from the Black Lagoon, jak na tak wysoką cyfrę, ma już całkiem sporo przejść. Po Woodsie na topie meldowali się kolejno: Dave Graham (przeszedł boulder już miesiąc po autorze), Jimmy Webb (2017), Daisuke Ichimiya (2017), Griffin Whiteside (2018), wspomniany Shawn Raboutou (2018), no i teraz Carlo Traversi.

Brunka
źródło: 8a.nu, FB, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum