6 lipca 2020 08:00

Dziewczyny w akcji: Amandine Loury i Nolwen Berthier

Siłowa, wymagająca, piękna – tak o drodze Need for Spit 8c/c+ w rejonie Rocher Crespin [Auvergne-Rhône-Alpes] mówią Francuzki Amandine Loury i Nolwen Berthier.

Nolwen Berthier na “Need For Spit” 8c/+ (fot. Théo Cartier)

***

Najpierw Need for Spit poprowadziła Amandie Loury, zgarniając przy okazji pierwsze kobiece przejście. Kilka dni później z sukcesu w Rocher Crespin cieszyła się także Nolwen Berthier. Linia ciągnie się na wysokość 35-metrów i trzyma do samego końca, Nolwen wspomina o 10 lotach z ostatniego kruksa. Za obicie odpowiada Antonin Rhodes, pierwsze przejście należy do Guillaume’a Lebreta z 2016 roku. Linia, oryginalnie wyceniona na 8c, według obu Francuzek zasługuje na więcej – przynajmniej na łamańca.

Takich trudnych przejść w wykonaniu Francuzek było w ostatnich tygodniach więcej. W maju Nolwen Berthier rozwiązała jako pierwsza inny projekt przygotowany do wspinania przez Rhodesa –  Stay kratom stay safe 8c w Saint Léger. Wśród powtarzających są już dwie rodaczki Nolwen – właśnie Amandie i Oriane Bertone.

Amandine Loury na „Stay kratom, stay safe” 8c (fot. @jljeunet)

A jeśli Saint Léger to jeszcze jedno mocne przejście z tego sezonu. Poniżej Nowen Berthier na La Ligne Claire 8c+ w sektorze Praniania [to najtrudniejsza droga na koncie Francuzki]:

Brunka
źródło: planetgrimpe.com, FB
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum