27 lipca 2020 08:34

Siła plus wytrzymałość: Alex Puccio na „The Wheel Direct” 8B+

Jeszcze jedno topowe przejście boulderowe na dziś. Tym razem na pierwszym planie Alex Puccio – największa atletka w rodzinie boulderujących dziewczyn i przy tym zdecydowanie jedna z najskuteczniejszych. Amerykanka w ubiegłym tygodniu znów wspięła się na 8B+, tym razem padło The Wheel Direct w Rocky Mountain National Park. To jej siódme 8B+, tych „łatwiejszych ósemek” nie warto już liczyć ;).

Alex Puccio na „The Wheel Direct” 8B+ (fot. Robin O’Leary)

„The wheel direct 8B+ (Some people say hard 8B) ☺️” – pisze Alex Puccio i przekonuje o „wyższości” nad oryginalnym The Wheel of Chaos (ten pokonała dużo wcześniej). W odczuciu Amerykanki to wyraźnie trudniejszy wariant – bardziej wymagająca końcówka i przy tym zdecydowanie trudniejsza dla niższych.

Wspomniane The Wheel of Chaos Amerykanka przeszła w 2014 roku. Wtedy właściwie dopiero zaczynała rajd po tak trudnych boulderach. Wheel of Chaos było jej drugim 8B+ (według niektórych powtarzających 8B), miesiąc wcześniej zrobiła Jade. Zresztą w tym samym sezonie wspięła się też na swoje pierwsze 8B – The Notch.

TOP 7 Amerykanki:

  • The Wheel Direct 8B+, Rocky Mountain National Park, 2020

plus

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum