4 lipca 2020 11:50

Ceüse: coś od siebie dokłada we francuskim rejonie także Alex Megos

Spory ruch panował w ostatnich tygodniach w sektorze Biographie w Ceüse, przy okazji pojawiło się kilka nowych, dziewiątkowych dróg. Ostatnia należy do Alexa Megosa.

Alex Megos na “Et dieu créa la Flemme” 9a, Ceüse, pierwsze przejście 2014 (fot. Francisco Taranto Jr.)

Jeszcze pod koniec czerwca Francuz Nicolas Pelorson rozwiązał stary projekt Quentina Chastagniera – powstało Spoilt Kid 9a. Dwa dni temu o nowości w Ceüse poinformował też Alex Megos. Niemiec pisze na swoim profilu:

Dwa tygodnie bez internetu i telefonu to była prawdziwa frajda. Przejście kolejnej nowości w Ceüse także. To krótki, mały projekt kilka dróg na prawo od Biographie. Gość, który obił linię, nazwał ją Pornographie i powiedziałbym, że to około 9a. Oddałem na niej tylko cztery próby, tak więc nie zdziwiłbym się, jeśli powtarzający znajdą nowe chwyty i patenty, i skończy się na 8c+. Ciekawy jestem, co powiedzą inni.

Alex Megos zawsze miał słabość do Ceüse, czuje się tu znakomicie. W 2014 roku błyskawicznie powtórzył największy klasyk rejonu – Biographie 9a+. Później zabrał się za rozwiązywanie kilku starszych projektów. Tylko z tych trudniejszych do niego należą premierowe prowadzenia między innymi Et Dieu créa la flemme 9a [obicie: Sylvain Bessier] i Conquerors of the Useless 9a [obicie: Jörg Andreas]. Obie zresztą wciąż nie mają jeszcze powtórzeń.

Drugiego przejścia doczekało się natomiast megosowe Proof [oryg. ok. 9a, obite przez Chastagniera], niedawno z drogą poradził sobie wspomniany na początku Nicolas Pelorson. Francuz postawił na 8c+.

Brunka
źródło: Instagram

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum