19 lipca 2020 09:57

Alex Megos i 6 dni na “Half Life” 8C [film]

Niedawno Alex Megos pisał o nowym boulderowym wyzwaniu na Franken – Upgrade U 8C (Obertrubach). Niemiec zrobił pierwsze przejście tego starego projektu. Okazuje się, tej wiosny padł jeszcze jeden ekstrem – Half Life 8C.

Alex Megos na “Half Life” 8C (fot. arch. A. Megos)

***

Sporo boulderował ostatnio Alex Megos  w rodzinnych lasach. Efektem jest nie tylko wspomniane Upgrade, kto wie, czy nie najpoważniejsze wyzwanie boulderowe na Frankenjurze (Alex wierzy, że tak). Kilka miesięcy temu Niemiec wspiął się na inny topowy problem, przy tym najprawdopodobniej zrobił dopiero pierwsze powtórzenie. Chodzi o Half Life Felixa Knauba z 2012 roku.

Jest i film z przejścia – 6 dni na Half Life:

Alex komentuje:

Felix zaproponował 8C, myślę, że tym sposobem, w jaki zrobił boulder, to z pewnością mocne 8C. Po znalezieniu trochę innego patentu i używając ochraniacza, z pewnością staje się trochę łatwiejsze. Jednak nadal może to być 8C. Trudno powiedzieć, to raczej długi boulder, około 25 ruchów.

Alex zażartował też, że używając ochraniacza oszukiwał (autor przeszedł boulder bez niego). Takie słowa jak zawsze prowokują dyskusję. Ale przy okazji Niemiec napisał już całkiem poważnie:

Żeby uniknąć nieporozumień: zgadzam się, że używanie ochraniaczy nie jest oszukiwaniem i to, czy chcesz ich używać zależy wyłącznie od ciebie, ja nie mam z tym problemu. Uważam jednak, że oszukiwaniem jest, jeśli ktoś, kto użyje ochraniacza, żeby wspiąć się na coś, co zrobione zostało bez, mówi potem, że zrobił te same trudności. Jasne, czasem ludzie znajdują nowy patent i wycena musi zostać zmodyfikowana, ale sądzę, że ochraniacz nie może być powodem do przeceniania(…).

Cała dyskusja na profilu Alexa.

Swego czasu dywagował na ten temat także Edu Marin.

Brunka
źródło: Instagram

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum