8 czerwca 2020 08:49

W Rzędkowicach powstaje “Stawiam na Tolka Banana” VI.5+

Przybywa nowości na Jurze Północnej. Tym razem miejsce akcji to Rzędkowice i Podlesice, a działali tam Waldemar Podhajny i Sebastian Wutke.

Waldek Podhajny, “Stawiam na Tolka Banana” VI.5+, Studnisko, Rzędkowice (fot. Paweł Wrona)

***

Rzędkowice

Najpierw Rzędkowice i Studnisko. Kilka lat temu Waldek Podhajny otworzył tam kilka trudnych dróg, powstały wtedy Do przerwy 0:1 VI.5+/6, Pokerowa rozgrywka VI.5 i Jurajski poker VI.5. Teraz doszła kolejna wymagająca linia – Stawiam na Tolka Banana VI.5+. O jej przebiegu Waldek mówi tak:

Droga biegnie  przewieszoną ścianą na prawo od Do przerwy 0:1. Startujemy mocno przewieszoną rysą i w połowie jej wysokości  trawersujemy  w lewo na kant , którym w górę do skośnego pęknięcia i dale płytą do stanowiska zjazdowego . Jest to najłatwiejsza i chyba najładniejsza możliwość pokonania tego fragmentu ściany.

Pewnie wkrótce dojdzie trudniejszy wariant – prostujący drogę od góry. Prace trwają.

Podlesice

O nowych drogach co jakiś czas donosi też Sebastian Wutke. Z Sowich Skał w Piasecznie [w tym sezonie powstał tam Sowiński ork VI.3+], Sebastian przeniósł się do Podlesic. Na Grani Aniołów na Kołoczku otworzył Bolero VI.4. To niezależna linia ringów [starszy projekt, zaznaczony numerem 10 w przewodniku „Jura Północna”] między drogami Preludium na trzy palce i Transfery erogenne.

Najnowszą “Jurę Północną” możecie nabyć w księgarni wspinanie.pl. Dostępne są również pakiety w atrakcyjnych cenach: pakiet “Jura Północna” (wyd. 3, 2020) i “Jura Środkowa” (wyd. 3, 2019).

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum