2 czerwca 2020 09:40

“Underworld” VI.7 dla Kajtka Pawelca

W miniony weekend Kajtek Pawelec przeszedł Underworld VI.7. Droga znajduje się na Wampirku, niewysokiej, ale solidnie przewieszonej skałce w Dolinie Wiercicy. „Po obrywie na baldzie trudniej, tak czy siak zwykłe bądź trudniejsze VI.7”- napisał Kajtek w komentarzu do przejścia.

Startowy boulder:

***

Underworld to pomysł Waldka Podhajnego, zrealizowany przez Łukasza Dudka w sezonie 2017. Taka mieszanka boulderingu i wspinania z liną. Linia startuje trawersem Blood Runner (7C+) i przechodzi w drogę Sen mocy letniej (VI.5+/6), całość kończy się trudną sekwencją z wyjściem na pik. Pierwsze powtórzenie zrobił jeszcze w tym samym roku Rafał Bąk.

Tu przejście autorskie:

Topo Wampirka znajdziecie w przewodniku “Jura Północna” (wyd. 3, 2020).

Kajtek uzbierał już sześć tak trudnych dróg, w Polsce i na Frankenjurze. Jest dumnym posiadaczem między innymi historycznej Wallstreet 11- Wolfganga Güllicha na Krottenseer Turm (pierwszej 8c na świecie).

PS Podobny mix boulderingu i drogi, także w trudnościach VI.7 i także autorstwa Łukasza Dudka, powstał w tym roku na podlesickim Okręcie. Nowość nazywa się Klatka na ludzi, autorski opis brzmi: „hybryda boulderu Lewy kant okrętu za 7C+ Fb z drogą Tam kaj pacza VI.6+ z sekwencją łączącą, którą najłatwiej pokonać na samych rękach”.

Brunka
źródło: 8a.nu, Weld
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum