16 czerwca 2020 13:52

Laura Rogora znów ostro: pada “Bella regis” 8c/c+

Niesamowicie silna jest Laura Rogora. Po tym, jak wkosiła trzy “dziewiątkowe” drogi w Massone [w tym jedno życiowe], dwa dni temu wspięła się na Bella regis 8c/c+ w Bus de vela [Arco].

https://www.instagram.com/p/CBY3Lv1ImEt/

Najpierw były pamiętne trzy przejścia w Massone, czym Włoszka pokazała, że po przymusowej przerwie od skalnego wspinania wraca silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Zaczęła od Pure Dreaming 9a, potem przeszła Pure Dreaming Plus 9a+  [życiówka 19-latki] i na koniec dołożyła jeszcze Undergoround 9a. O tym, że Lara utrzymuje nieprzeciętną formę świadczy kolejne przejście – tym razem na ścianie sektora Bus de vela.

Laura Rogora na “Underground” 9a (fot. Sara Grippo)

Bella regis, podobnie jak poprzednie pokonane przez Włoszkę linie, wymaga niezłego bicepsa i wytrzymałości. Jej autorem jest Gabriele Moroni. W 2011 roku, kiedy otwierał drogę, pisał: „najlepsza linia, jaką kiedykolwiek obiłem! Perfekcyjna!”. Włoch wycenił ją na 8c+, później skorygował na 8c. Jego rodak Stefano Ghisolfi, do którego należy jedno z powtórzeń, pisał: „8c+ patentami Gabriele, mocne 8c lub 8c/c+ nowym i łatwiejszym patentem. Ostra walka, świetna linia!”.

Bella regis ma też przejście OS, zrobił je Adam Ondra w 2012 roku.

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum