Komunikat IFSC: ME w Moskwie jednak później, PŚ w Innsbrucku odwołany

IFSC przesyła kolejny komunikat dotyczący zawodów. Jak wiadomo, tegoroczny kalendarz zupełnie się posypał, część imprez przesunięto, część w ogóle odwołano.

Janja Garnbret, Innsbruck 2018 (fot. Eddie Fowke / IFSC)

***

Najnowsze decyzje dotyczą dwóch imprez. Definitywnie zdecydowano się odwołać w tym roku Puchar Świata w Innsbrucku [zawodnicy mieli tam walczyć o punkty w konkurencjach bouldering i prowadzenie]. Zawody planowano na 23-27 czerwca.

Druga zmiana dotyczy seniorskich Mistrzostw Europy w Moskwie, już raz przełożonych. Pierwotnie zaplanowano je na 20-27 marca, później przesunięto na 1-8 października. Najnowsza planowana data [ale czy ostateczna?] to 20-29 listopada.

Pozostałe, seniorskie, imprezy rangi mistrzowskiej [ważne ze względu na możliwość wywalczenia kwalifikacji do Igrzysk w Tokio w 2021] przeprowadzone zostaną w grudniu, przynajmniej takie jest założenie:

  • Mistrzostwa Afryki, Kapsztad lub Johannesburg, 10-13 grudnia 2020
  • Mistrzostwa Azji, Xiamen, 10-13 grudnia 2020
  • Mistrzostwa Oceanii, Sydney, 19-20 grudnia 2020

Z kolei juniorskie mistrzostwa świata, które miały się odbyć w Woroneżu (Rosja) w dniach 23-31 sierpnia br., rozegrane zostaną dopiero w przyszłym roku – nie zapadła jeszcze oficjalna decyzja co do konkretnej daty.

Wygląda na to, że w tym roku zawodnicy podziałają głównie w skałach…

Brunka
źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum