Polacy nadal rozwijają greckie Karpathos. Ukazał się nowy przewodnik!

W latach 30. XX w. Polska miała rekolnizować Madagaskar. Niestety te plany nie powiodły się i nie zdołaliśmy nabyć od Francji tej pięknej wyspy. Nie wiadomo, czy nasi współcześni ekiperzy wzięli sobie to co serca, ale można powiedzieć, że inna wyspa, greckie Karpathos, stała się naszą polską kolonią – przynajmniej pod względem wspinaczkowym. Niezmiennie od kilku lat Polacy wynajdują tam nowe sektory i tworzą piękne (jak to w Grecji) drogi wspinaczkowe.

Okładka Karpathos Rock Climbing Guidebook 2020 wraz z mapą sektorów

Okładka Karpathos Rock Climbing Guidebook 2020 wraz z mapą sektorów

Dwa lata od pierwszego wydania za sprawą niżej podpisanego ukazała się właśnie druga edycja przewodnika wspinaczkowego po tej pięknej wyspie (Karpathos Rock Climbing Guidebook 2020), a w niej wiele zmian.

Na 104 stronach znajdziemy opis wszystkich 342 sportowych dróg w 32 sektorach oraz niezbędne informacje dla planujących wspinanie. Angielskojęzyczny przewodnik wzbogacono o dodatkowe tłumaczenia na język niemiecki, hiszpański i rosyjski. Wszystko to ubrane zostało w estetyczną szatę graficzną. Powstał przewodnik o najwyższych „westowych” standardach.

Przykładowa strona z przewodnika. Sektor Eiar w rejonie Adia

Przykładowa strona z przewodnika. Sektor Eiar w rejonie Adia

W dwa lata od wydania poprzedniego przewodnika nasi ekiperzy przygotowali ponad 100 nowych propozycji! Odkryli kilka zupełnie świeżych sektorów, w tym duży rejon w okolicy miejscowości Arkasa. Dbają również o dobre relacje z miejscową ludnością oraz włodarzami wyspy.

Ten ogrom pracy finansowany jest przez nich samych. Tu warto podziękować Piotrowi Barabasiowi za włożoną w cały projekt energię i udostępnienie sprzętu oraz zaprosić na następny wspólny wyjazd – miejmy nadzieję, że już jesienią.

Zachęcamy do obejrzenia najnowszego wideo autorstwa Damiana Bartoszka przedstawiającego ich pracę:

Więcej informacji o Karpathos znajdziecie na profilu ClimbingKarpathos.

Artur Kraszewski

Przewodnik jest dostępny w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum