18 czerwca 2020 09:43

Jakob Schubert wielowyciągowo i boulderowo. Flesz na “The Never Ending Story” 8B+

Jakob Schubert tym razem wielowyciągowo [w dolinie Ötztal] i boulderowo [w Magic Wood]. Jak zawsze Austriak ma się czym pochwalić.

Najpierw, jeszcze nieco ponad tydzień temu, Jakob spędził miły dzionek na ścianie w Nösslach, w dolinie Ötztal, gdzie w duecie z Heiko Wilhelmem przeszedł June Afternoon 8b/8b+. To 5-wyciągowa, świetna jakościowo droga Hansjörga Auera sprzed trzech lat. Ostatni, piąty odcinek [8a] Auer opisywał jako jeden z najpiękniejszych wyciągów w tyrolskiej dolinie. Do Schuberta i Wilhelma należy dopiero pierwsze powtórzenie drogi.

https://www.instagram.com/p/CBOQ8k-D11f/

Tymczasem najnowsze doniesienia płyną ze Szwajcarii:

2 dni w Magic Wood nie mogły być lepsze! Było trochę deszczowo, ale udało się znaleźć trochę suchych kamieni. Najważniejszym momentem była końcówka drugiego dnia, kiedy udało mi się przejść fleszem The Never Ending Story 8B+.

Zrobienie od strzału takiego problemu jak The Never Ending Story 8B+ [Chris Sharma, 2003 r.] to z pewnością jedno z topowych boulderowych dokonań. Chociaż Schubert pokazał już wcześniej, że potrafi błyskawicznie przechodzić tak trudne kawałki. W 2018 roku w pierwszej próbie pokonał Catalan Witness the Fitness  w Cova de Ocell [też Scharmy, 2016 r.].

The Never Ending Story to tylko wisienka na torcie, dwa dni w Szwajcarii przyniosły całą serię świetnych przejść, w tym  między innymi New Base Line 8B+ i Practice of the Wild 8B+.

Wkrótce zapowiadany film ze wszystkich przejść.

Brunka
źródło: FB Jakob Schubert
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum