17 czerwca 2020 09:27

Jak trenować, aby uniknąć kontuzji? Darmowe warsztaty z Alkiem Skorupą

Coś dla każdego! Krakowski Cube i Alek Skorupa zapraszają na warsztaty z podstaw przed i po- treningowej rutyny. UWAGA! To nie będzie kolejny naukowy bełkot! Postawimy na praktykę i przystępność. Warsztaty startują jutro 18 czerwca o 19.00 na ścianie Cube.

***

W programie:

  • poruszymy zagadnienia kompetentnej rozgrzewki oraz pokażemy kilka opcji na uzupełnienie swojego treningu wspinaczkowego;
  • omówimy najczęściej spotykane dysfunkcje, do jakich może doprowadzić źle dobrany program treningowy.

Pytania, na które dostaniesz odpowiedź:

  • Czy łokieć golfisty/tenisisty to problem z łokciem?
  • Czy bark może boleć z powodu braku mobilności w biodrach?
  • Co z tym rozciąganiem?
  • Co robić, gdy zaczynamy odczuwać ból?

To tyko kilka z tematów, które będziemy eksplorować.

Wstęp DARMOWY!

PS Alek na co dzień naprawia ciała wspinaczy na CUBE – można się do niego zapisać, pisząc bezpośrednio do nas.

Alek od siebie:

Wspinam się od 30 lat. Obsesja wspinania nakierowała mnie na kolejną pasję życiową, czyli pracę z ciałem. Nękany kontuzjami przez większość mojej wspinaczkowej przygody postanowiłem dowiedzieć się, o co w tym chodzi.

Od 12 lat zajmuje się terapią manualną. Do pracy używam wielu różnych technik. Bazą jest masaż sportowy i powięziowy oraz ćwiczenia rozciągające i wzmacniające. Celem mojej pracy jest przywrócenie integralności w napięciu tkanki miękkiej w ciele, co odczuwalne jest jako brak bólu oraz zwiększoną mobilność ruchową. Po ludzku – ból znika – można ładować i cieszyć się rosnącą formą.

Efektem ubocznym moich masaży jest zwiększająca się samoświadomość własnego ciała. Dzielę się swoją wiedzą, dzięki czemu stajesz się swoim własnym terapeutą, wiesz czego unikać, a na co stawiać większy nacisk w treningu.

Przez ostatnie 18 lat mieszkałem w Londynie, gdzie pracowałem na największej tamtejsze ścianie Westway Sports Centre jako instruktor wspinania oraz terapeuta. Ponadto pracowałem w prywatnych klinikach w bankach inwestycyjnych.

Moi klienci nie ograniczają się tylko do wspinaczy. Zajmowałem się kontuzjami tenisistów, kolarzy, biegaczy, piłkarzy, kulturystów itp., jak i zwykłymi bólami szyi czy pleców ludzi pracujących w biurze.

Zapraszają Alek Skorupa i Cube Baldy & Kawa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum