IFSC: Puchar Świata jeszcze w tym roku?

Z wiadomych przyczyn sporo pucharowych imprez w tym roku odwołano, są jednak i dobre wiadomości. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wspinanie sportowe wróci na światowe areny w sierpniu tego roku.

Romain Desgranges w  Briançon, 2018 (fot. Eddie Fowke / IFSC)

***

IFSC opublikowało listę zawodów, które mają zostać rozegrane [a przynajmniej mają szansę] jeszcze w tym roku. Gotowość na przyjęcie wspinaczy zgłosiło Briançon. Pierwotnie Puchar Świata w konkurencji prowadzenie miał się tu odbyć w lipcu, nowa data to 21-22 sierpnia.

Jeśli zawody w Briançon zdadzą egzamin, po nich planowane są kolejne edycje. Wstępny kalendarz wygląda następująco:

  • Briançon, Francja: PŚ w prowadzeniu, 21-22 sierpnia
  • Salt Lake City (USA): PŚ w boulderingu i na czas, 11-13 września
  • Seoul (Korea): PŚ w prowadzeniu i na czas, 7-11 października [do potwierdzenia]
  • Chongqing (Chiny): PŚ w boulderingu i na czas,  23-25 października
  • Wujiang (Chiny): PŚ w boulderingu i na czas,  30 października – 1 listopada
  • Xiamen (Chiny): PŚ w prowadzeniu i na czas, 4-6 grudnia

Oczywiście zawody przeprowadzone zostaną z zachowaniem wszelkich obostrzeń, w tym zasad higieny, używania środków ochrony osobistej etc. – jak to będzie wyglądać w praktyce, zobaczymy [patrz: zasady rozgrywania zawodów IFSC]. Trudno się też spodziewać, żeby PŚ odbywał się według znanego, utartego scenariusza, to raczej próba uruchomienia na nowo pucharowej machiny.

Co więcej, aktualna sytuacja i wprowadzane przez poszczególne kraje restrykcje mogą spowodować, że część zawodników nie będzie w stanie dotrzeć na miejsce zawodów, stąd zrezygnowano w tym sezonie z przyznawania punktów rankingowych, nie zostaną przyznane również trofea dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika.

Brunka
źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum