22 czerwca 2020 07:08

Alex Garriga powtarza „Circo Ibérico” 9a/a+ [9a+]

Alex Garriga poprowadził Circo Ibérico 9a+ [wg Hiszpana 9a/a+] w Cuence. Droga nie ma za wielu przejść. Do Garrigi należy dopiero drugie powtórzenie.

Alex Garriga na drodze „Circo Ibérico” 9a/a+ (fot. Mario Martínez)

Pomysł na drogę narodził się dawno temu, około 2002 roku i ma kilku ojców. Od obicia części projektu zaczął José Rodríguez, dużo później prace ekiperskie dokończyli José Luis Palao i Luis Alfonso Félix. Z kolei pierwsze przejście zrobił dopiero w 2018 roku Jorge Díaz-Rullo, nazywając linię Circo Ibérico i wyceniając na 9a+.

Od tamtej pory ponad 30-metrową linię sektora Rincón de la Ermita [droga jest honorna, najlepsze „projektanci” zostawili na sam koniec, z finałowego boulderu spadali chyba wszyscy pogromcy] notowała jeszcze dwa powtórzenia. Pierwsze należy do Jonatana Flora z lutego tego roku, trzecie do Alexa Garrigi. O ile Flor potwierdził wycenę 9a+, Garriga bardziej optuje za łamańcem 9a/a+.

Swoje topowe przejście w skałach Garriga zrobił w ubiegłym sezonie. W Ali Babie w Rodellarze poprowadził wówczas jedną z jaskiniowych kombinacji Ali Hulk Extension Total Total, dłuższą wersję Ali Hulk Extension Andrady [około 10 ruchów dodane do oryginalnej wersji – takie rozwiązanie wymyślił José Luis Palao, a jako pierwszy przeszedł w 2018 roku Piotrek Schab].

Brunka
źródło: woguclimbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Jaki styl? [43]
    Pytanie do Redakcji. W jakim stylu Alex powtórzył tę drogę?…

    22-06-2020
    mischa