10 maja 2020 08:20

Wspinanie w Adamowie – komunikat IŚW “Nasze Skały”

Dotarły do nas wieści, że niektórzy leśnicy wypraszają boulderowców z  Adamowa. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem nr 16 Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach z 21 grudnia 2018 r. w sprawie wyznaczenia miejsc wspinaczki w rezerwacie przyrody Skały pod Adamowem wspinaczka jest tam dozwolona (uwaga – nie na wszystkich skałach!).

Adamów (fot. arch. Nasze Skały)

W razie problemów można odwołać się do tego dokumentu Zarządzenie nr 16 Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (plik pdf). A najlepiej go sobie wydrukować i mieć w terenie, gdyż jest też swoistym przewodnikiem „gdzie wolno, a gdzie nie”. To o tyle ważne, że skały są dopuszczone do wspinania na okres trzech lat, po którym podjęta będzie kolejna decyzja – na tak lub na nie.

Udostępnienie dla wspinania rezerwatów świętokrzyskich po wieloletnich, pracochłonnych działaniach jest jednym z większych sukcesów IŚW “Nasze Skały”.

Od naszego zachowania i przestrzegania zapisów zarządzenia zależy, czy nie stracimy tego miejsca – wtedy prawdopodobnie na stałe.

IŚW “Nasze Skały”
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum