29 maja 2020 09:11

W najnowszym magazynie Klettern o wspinaniu w Polsce, a na okładce zdjęcie autorstwa Marcina Ciepielewskiego

W najnowszym numerze niemieckiego magazynu Klettern ukazał się artykuł o wspinaniu w Polsce, przygotowany przez Piotra Drożdża, a tekst zapowiada zdjęcie na okładce, którego autorem jest Marcin Ciepielewski.

Na okładce zdjęcie Marcina Ciepielewskiego – Gosia Rudzińska na drodze “I ty możesz zostać orłem”, Pochylec

***

Zdjęcia Marcina (absolwenta Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) znacie nie tylko z internetowych stron, ale też licznych publikacji w drukowanych magazynach. Jego prace można znaleźć w przewodnikach oraz polskich i zagranicznych magazynach wspinaczkowych. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Na początku Marcin publikował swoje zdjęcia na Instagramie i na stronie Images of Passion, potem były (cytat z FB Marcina):

(…) pierwsze publikacje w przewodnikach Grzegorza Rettingera, pierwsze całostronicowe zdjęcie w „Górach” (Ola Mirosław) , pierwsze “poważne” projekty fotograficzne, kiedy zacząłem pracować z wybitnymi wspinaczami i pierwsze zdjęcia, które wywołały niesamowity odzew – Daria Brylova  na “Chińskim Maharadży” i Krzysztof Rychlik na “Banana Joe” w Białej Wodzie. Zdjęcia, które po raz pierwszy odważyłem się pokazać za granicą i przedstawić surowej ocenie na międzynarodowych konkursach, gdzie przebiły się poprzez tysiące zdjęć innych autorów z całego świata. Niesamowitym przeżyciem było zobaczenie swoich zdjęć wydrukowanych w najbardziej prestiżowych pismach z USA – @GymClimber i Rock and Ice magazine Photo Issue 2019, gdzie moje nazwisko pojawiło się wśród fotografów “Best in the Game”.

Teraz Marcin doczekał się swojego zdjęcia na okładce największego niemieckiego magazynu wspinaczkowego Klettern. Na zdjęciu Gosia Rudzińska na Filarze Pochylca.

Gratulujemy!

Strony:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Jakie skały i drogi wybrali? [9]
    Ktoś wie jakie skałki (może i konkretne drogi) zostały wybrane…

    29-05-2020
    Freddie Chopin