9 maja 2020 11:07

Przegląd Filmów im. Wandy Rutkiewicz online – o 13.00 Wielicki i Cichy!

Już dzisiaj, sobota 9 maja, o godzinie 13.00 zapraszamy do udziału w 27 Przeglądzie Filmów Alpinistycznych. Spotykamy się on-line by obejrzeć relację live z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Naszymi gośćmi będą polscy himalaiści – Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki, którzy przedstawią ciekawe historie z wielu wypraw, zdjęcia i filmy, w tym film z pierwszego w historii zimowego wejścia na Mount Everest w 1980 r.

Spotkamy się również z himalaistami Piotrem Snopczyńskim i Aleksandrem Lwowem, którzy opowiedzą nam o wyprawie w Karakorum, zorganizowanej w 1984 r. której celem było wejście na Latok III południowo-wschodnią ścianą, mierzącą prawie 2,5 km wysokości. Będzie można też zobaczyć po raz pierwszy, nigdy wcześniej nie publikowane fragmenty filmu z tej wyprawy, autorstwa Jerzego Pietrowicza.
Porozmawiamy też z Krzysztofem Wielickim o historii pierwszej jeleniogórskiej wyprawy w Himalaje „Annapurna South 1979″, a Tomasz Sordyl opowie nam o sportowej wspinaczce na czas.

Zobaczymy również zwycięski film z konkursu Małych Form Filmowych i przypomnimy zwycięzcę poprzedniej edycji. Spotkanie w Muzeum poprowadzi Maciej Pietrowicz z Fundacji Pietrowicz Śladami Uczestników i autor książki o wyprawie z Jeleniej Góry, której premiera nastąpi podczas wydarzenia.

Relacja z wydarzenia będzie dostępna na:
Stronie internetowej Muzeum:
www.muzeumsportu.waw.pl
FB Muzeum:
www.facebook.com/MuzeumSportu
Kanale Muzeum na You Tube:
https://www.youtube.com/channel/UCaGpXTvLI5_Oax0boPyXrnw

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum