14 maja 2020 13:20

Matteo Bernasconi zginął w lawinie w Alpach Bregamskich

12 maja 2020 r. Matteo Bernasconi, utalentowany włoski alpinista, przewodnik górski i członek słynnego klubu Ragni di Lecco zginął w lawinie. Do wypadku doszło podczas wycieczki narciarskiej w dolinie Valtellina w Lombardii.

Matteo Bernasconi (fot. arch. Matteo Bernasconi / ragnilecco.com)

Alpinista eksplorował na nartach kuluar Malgina na położonym w głębi doliny Pizzo del Diavolo. Matteo Bernasconi był w górach sam, nie znamy więc zbyt wielu szczegółów wypadku, wiemy tylko, że zabrała go lawina. Niestety, nie zdołał się z niej wydostać.

Wiadomość o śmierci Bernasconiego wstrząsnęła środowiskiem wspinaczkowym, szczególnie we Włoszech, gdzie alpinista miał wielu przyjaciół. Berna, bo tak go nazywali, był zdeterminowany i niezawodny. Jego przejścia budziły podziw, ale sam był skromny, nigdy nie pchał się na afisz.

Matteo Bernasconi urodził się w 1982 r. W 2003 r. dołączył do Ragni di Lecco, w 2011 został przewodnikiem górskim. Jego śmierć jest niepowetowaną stratą dla całego środowiska alpinistycznego.

***

Przypomnijmy jeszcze kilka wydarzeń ze wspinaczkowego życia Bernasconiego:

Reprezentanci Ragni di Lecco: Matteo Bernasconi, Matteo Pasquetto, Matteo Della Bordella, na szczycie Aguja Standhardt (fot. Matteo Bernasconi, Matteo Della Bordella, Matteo Pasquetto)

Michał Gurgul
źródła: planetmountain.com, ragnilecco.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum