5 maja 2020 12:36

Koronawirus: ściana Primaroca w potrzebie – trwa zbiórka

Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa doświadcza większość z nas. O tym, że w niezwykle trudnej sytuacji znalazły się centra wspinaczkowe, już pisaliśmy. Znany jest nam również pierwszy przypadek zakończenia działalności – U Rock w Toruniu. PZA monituje w Kancelarii Premiera o przyspieszenie otwarcia centrów (oczywiście przy zachowaniu nowych zasad bezpieczeństwa), Agrest sprzedaje woreczki, przekazując zysk na rzecz krakowskich ścianek, a Primaroca z Bielska-Białej robi zbiórkę funduszy na portalu zrzutka.pl.

Primaroca Centrum Wspinaczkowe (fot. arch. Primaroca)

Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że kryzys wpływa na naszą codzienność. Ludzie chorują, tracą pracę, firmy mają bardzo ograniczone źródła dochodu. W tej sytuacji pomaganie innym może nie być na liście Waszych priorytetów. Jednak zachęcamy do wsparcia poszczególnych inicjatyw – tych, którzy mogą sobie na to pozwolić oraz wszystkich tych, dla których lokalne ścianki są ważnym elementem życia.

Tak zachęca do wsparcia Primaroca – “Uratujmy nasz dom”:

Kochani, nie da się ukryć, że Primaroca to nie tylko Centrum Wspinaczkowe i nasza praca, to też pasja i nasz sposób na życie. W tym trudnym czasie jako Team chcielibyśmy, razem z Wami, pomóc przetrwać obiektowi, któremu Robert poświęcił całe swoje ❤️.

Zdajemy sobie sprawę, że w tych chwilach największego wsparcia potrzebują ludzie z pierwszego frontu – lekarze, pielęgniarki i wielu innych, którzy stoją za tym, byśmy mogli przetrwać. Na co dzień, każdy z nas podejmuje działania, którymi wspiera naszych cichych bohaterów. Pragniemy jednocześnie, gdy kurz już opadnie, by każdy z Was mógł przyjść do miejsca, w którym będzie mógł ulec chwili zapomnienia i uzdrowić swoje myśli od obecnego zamieszania.

Nie jedno już razem przeszliśmy, więc jeżeli ktoś z Was, tak jak my, ma ochotę zadziałać, prosimy o pomoc w zbiórce na opłaty za 1 miesiąc. To kropla w morzu potrzeb, ale nie siłą, a uporem się zwycięża! Zarówno bez Was, jak i bez nas, ścianka nie istnieje…

Wierzymy, że przy Waszym wsparciu uda nam się przetrwać i będziemy mogli odwdzięczyć się Wam:

  • najwyższej klasy sekcjami,
  • budzącymi żądzę zwycięstwa zawodami,
  • dodatkowymi poradami instruktorów,

a także innymi bonusami, którymi obdarowujemy Was przy okazji mniejszych i większych świąt. Nie będziemy mogli ich jednak zrealizować jeśli się poddamy i stracimy nasz wspólny, drugi Dom.

Koszt MIESIĘCZNEGO utrzymania ściany, w momencie, gdy stoi ZAMKNIĘTA to ok. 30 tysięcy złotych (przy zerowych dochodach), a nadal nie wiemy kiedy będziemy mogli się na nowo otworzyć.

Dlatego jako Team zwracamy się do chętnych osób, które czują sercem przynależność do naszej Wspinaczkowej Rodziny, do wpłacania datków. Nie liczymy, że uzbieramy całą kwotę na miesięczny czynsz, ale chcieliśmy Wam nakreślić z czym się mierzymy. Każda kwota przelana na zrzutkę będzie dla nas dużą pomocą. Mamy jeszcze tyle pomysłów, tyle energii i wiedzy do rozdania! A dzięki Wam mamy szansę na ratunek i dalsze działanie. Byśmy mogli spotkać się znów razem. ❤️

Primaroca Centrum Wspinaczkowe (fot. arch. Primaroca)

Jeśli jesteście zainteresowani pomocą, pełne informacje o zbiórce znajdziecie na stronach zrzutka.pl. Dotychczas (13.00 5.05) Primarocę wsparło 71 darczyńców (5321 z 30 000 zł).

Źródło: Zrzutka.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum