14 maja 2020 15:10

Komunikat IFSC: Puchar Świata w Lublanie odwołany

Mamy kolejny komunikat IFSC dotyczący zmian w tegorocznym kalendarzu Pucharu Świata. Po Meirigen i Villars odwołane zostały także zawody w Lublanie.

Przez lata nr 1 słoweńskich zawodów były te rozgrywane w Kranju. Jain Kim (fot. Eddie Fowke / IFSC)

Puchar Świata w Lublanie w konkurencji prowadzenie miał się odbyć pod koniec września. Miały to być jednocześnie pierwsze zawody wspinaczkowe rozegrane w stolicy Słowenii. Dotąd prym, jeśli chodzi o imprezy w Słowenii, wiodły organizowane od wielu lat zawody w Kranju (także w prowadzeniu).

Prezydent IFSC Marco Scolaris:

Po tylu latach ciężko uwierzyć, że w tym roku nie będziemy mieć Pucharu Świata w Słowenii. To dodatkowy powód, aby zwiększyć nasze wysiłki celem wyjścia z kryzysu. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by wrócić do Słowenii w 2021 roku.

Jože Rovan, szefujący Słoweńskiemu Związkowi Górskiemu:

Musieliśmy podjąć trudną decyzję i odwołać tegoroczny Puchar Świata. Jednak wierzymy, że w przyszłym sezonie będziemy mogli cieszyć się wspinaczkowymi spektaklami. Jesteśmy gotowi zorganizować taką samą imprezę w 2021 roku.

Kalendarz imprez planowanych na ten rok cały czas ulega modyfikacjom. Jedne zawody są odwoływane, inne przenoszone na „bezpieczniejszy” termin, jak np. Mistrzostwa Azji, które przełożono na 10-13 grudnia, oraz Mistrzostwa Oceanii planowane na 19-20 grudnia.

Brunka
źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum