18 maja 2020 14:00

Kierunek Sadek: „Korono – rewolucja” VI.6+ i nie tylko

Adrian Chmiała (Cube, KS Korona) donosi o nowych drogach na Sadku w Podlesicach. To częściowo starsze projekty, które doczekały się teraz rozwiązania. Przygotowali je wspólnymi siłami Adrian, Piotrek Czarnecki i Marcin Wszołek.

***

W ubiegłych latach na Sadku pojawiło się sporo ciekawych nowości, w tym dwie drogi wyróżniające się trudnościami – w 2018 roku Adrian Chmiała otworzył Flow VI.6+, a w sezonie 2019 Mirek Wódka wyprostował Brexit Marcina Wszołka – tym sposobem powstało w rejonie drugie VI.6+. Teraz przybyła trzecia tak wymagająca propozycja.

Na lewo od Brexitu (VI.5/5+) Adrian poprowadził niezależną linię (zaznaczona numerem 22 w przewodniku „Jura Północna”) Korono – rewolucja VI.6+ (7R+ST wspólne z Prostowaniem Brexitu). Druga z jego nowości to Las zamknięty VI.3+ (4R+ST), zlokalizowany na prawo od drogi Rusz swój tyłek (dzielą wspólne stanowisko).

Sadek (fot. / topo Adrian Chmiała)

Przy trzeciej tegorocznej drodze widnieje aż czterech autorów. Trójka wymienionych na początku plus Piotrek Schab przeszli Zapach zieleni VI.5+ (7R+ST). Linia prowadzi filarem na lewo od Smugi cienia, w „Jurze Północnej” znajdziecie ją pod numerem 15 (plus dwa ringi przez okap).

Poniżej jedna z najtrudniejszych dróg w podlesickim rejonie, Blow VI.6 (Adrian Chmiała, 2018):
Wymienione nowości to wcale nie koniec eksploracji Sadka. Wciąż pozostaje do przejścia przynajmniej kilka projektów. Zapowiada się, że trudnych.

Środki na obicie pochodzą z funduszy IŚW „Nasze Skały”.

Brunka

Wspomnianą „Jurę Północną” (wyd. 3, 2020) możecie nabyć w księgarni wspinanie.pl.

„Jura Północna. Przewodnik wspinaczkowy", Grzegorz Rettinger, wyd. 3, 2020

„Jura Północna. Przewodnik wspinaczkowy”, Grzegorz Rettinger, wyd. 3, 2020
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Szkoda [14]
    Wielka szkoda, że autor drogi "flow" nie uszanował klasowego jak…

    18-05-2020
    jankuczera