6 maja 2020 18:22

Do pracy wraca też Beto Rocasolano. W Siuranie powstaje “Bhai Kakata” 8B+/ C

Po przymusowej absencji w skałach wspinacze powoli wracają do pracy. Jeszcze przed wprowadzeniem ograniczeń Alberto Rocasolano rozwiązał kilka swoich projektów w Siuranie, a kilka zostawił na później. Teraz nadrabia zaległości.

Beto Rocasolano na “Bhai Bon” 8B+ (fot. Esteban Lahoz)

Siurana kojarzy się głównie ze wspinaniem z liną – zresztą Beto Rocasolano poprowadził tam dwa miesiące temu kombinację swojego pomysłu Jungle Night 9a, ale w rejonie jest też sporo jakościowych boulderów, wśród nich także garść autorstwa Hiszpana. Kilka dni przed wejściem w życie restrykcji związanych z koronawirusem w sektorze Flojo pojawiły się między innymi Bhai Jhi 8B/8B+i Bhai Po 8B+. Teraz Rocasolano dodał najtrudniejszą ze stawki Bhai Kakata 8B+/ C. Wkrótce w jaskini ma się pojawić jeszcze poważniejsza linia.

Tuż po powrocie w skały Rocasolano mówił: „czułem się fatalnie. Nieskoordynowane ruchy, z adrenaliną początkującego i brakiem kontroli nad ruchami. Ale hej… w końcu możemy się wspinać, nawet jeśli są to bouldery”. Widać forma wraca bardzo szybko.

Planem numer jeden Hiszpana wciąż pozostaje La Capella 9b. Spędził na drodze już kilka sezonów i na wakacje szykuje kolejny atak.

Brunka
źródło: woguclimbing.com, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum