26 maja 2020 12:43

Centra wspinaczkowe powoli wracają do życia

Od 18 maja możemy wreszcie zafundować sobie trening poza domem. Część centrów wspinaczkowych zaprasza już swoich bywalców, część planuje w niedługim czasie otwarcie. Wszystkie obiekty starają się zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym i dostosować do zaleceń zdrowotnych.

Centrum Wspinaczkowe Tarnogaj gotowe na przyjęcie wspinaczy (fot. FB CW Tarnogaj)

***

To „nowe otarcie” po tym, jak w marcu br. w  wyniku pandemii koronawirusa obiekty wspinaczkowe przestały funkcjonować. Otwarcie nie oznacza powrotu do sytuacji sprzed pandemii. Jasne jest, że przynajmniej na razie obowiązywać będą ściśle określone wytyczne, w tym przede wszystkim limit osób mogących przebywać jednocześnie na ścianie, wprowadzenie w związku z tym rezerwacji online lub telefonicznej, zapisy na określoną godzinę, zamknięcie wybranych stref (np. szatnie, wypożyczalnie sprzętu), niektóre ściany zdecydowały się też na skrócone godziny otwarcia etc.

Nowy wystrój – krakowski CUBE baldy & kawa (fot. FB Cube)

Przykładowe centra wspinaczkowe, które zostały otwarte lub planują otwarcie w najbliższym czasie

Ostatnie miesiące spowodowały, że centra wspinaczkowe znalazły się w trudnej sytuacji. Niektórym, niestety, nie udało się przetrwać kryzysu – swoją działalność zakończyła między innymi U Rock w Toruniu. Inni mogą mówić o dużym szczęściu – centrum Primaroca z Bielska-Białej [patrz: Primaroca w potrzebie] zdecydowało się zrobić zbiórkę funduszy na portalu zrzutka.pl, i udało się. Na stronie pojawił się taki oto komunikat:

UWAGA, PRAWDZIWA SENSACJA :)

PRIMAROCA WRACA DO ŻYCIA OD 20 MAJA!!!

Zapraszamy Was serdecznie, natomiast, jak pewnie się domyślacie, na nowych zasadach. Mają one oczywiście na celu zapewnienie nam bezpiecznych i higienicznych warunków do pracy, a Wam do uprawiania ukochanego sportu.

Mieszkańcy Bielska-Białej mogą udać się także do Centrum Wspinaczkowego Go Climb.

W Nowym Sączu czynne jest Centrum Wspinaczkowe Boulder-Zone.

W Toruniu nie działa już U Rock, ale za to na najbliższą sobotę 30 maja otwarcie szykuje Centrum Wspinaczkowe Gato:

Już w najbliższą sobotę będziemy mogli powspinać się na ścianie, na której wspinała się Funny Gibert i Margo Hayes podczas Akademickich Mistrzostw Świata 2018. Wejścia na ściankę będą odbywać się w 2-godzinnych cyklach po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę competit. Ściana będzie podzielona na 2 strefy, zewnętrzną – 14 miejsc oraz wewnętrzną – 12 miejsc. Karnety będzie można nabyć w recepcji.

Także od 18 maja otwarte jest Centrum Wspinaczkowe Makak w Warszawie. Na stronie czytamy:

Na Makaku mogą przebywać jednocześnie maksymalnie 32 osoby oraz 3 instruktorów (z wyłączeniem obsługi ściany). Żeby zrealizować ten wymóg, wprowadzamy system rezerwacji treningów online w dwugodzinnych blokach. Pomiędzy treningami zachowujemy 15 minut przerwy technicznej na dezynfekcję i wietrzenie obiektu oraz by ograniczyć kontakt między kolejnymi grupami. Wejście i wyjście kolejnych grup będzie odbywało się odrębnymi ciągami komunikacyjnymi.

W stolicy funkcjonują już także między innymi Volt, Camp4, OnSight Centrum Wspinaczkowe, lada dzień ruszy OBIEKTO.

We Wrocławiu gotowe na przyjęcie wspinaczy są ZERWA, Centrum Wspinaczkowe Tarnogaj i boulderownia GROTO:
W Krakowie możecie już wpaść do Centrali Ruchu Avatar i na Fortecę. Od 25 maja w godzinach popołudniowych można zarezerwować sobie trening na krakowskiej ścianie Bronx. Także w Krakowie swoje podwoje otworzył Cube, przy okazji proponując dla swoich bywalców zabawę Cube project:
Dni do otwarcia odlicza Centrum wspinaczkowe Kotłownia w Lublinie:

Jeszcze nie wiemy czy spotkamy się już 1 czerwca, ale postaramy się abyście długo nie czekali na niespodzianki, które dla Wam mamy 🎁 Niedługo kolejne wieści z placu boju❗️ Bądźcie z nami 🥰

Otwarcie w nowej lokalizacji szykuje BLOKatowice (ul. Karoliny 18).

Szczegóły, w tym regulamin funkcjonowania ścian, zasady rejestracji, godziny otwarcia etc., znajdziecie na profilach poszczególnych centrów wspinaczkowych.

***

Można wybrać się na ścianę, ale pewnie niektórzy pozostaną wierni swoim domowym ładowniom :)

Patrz też:

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum