21 maja 2020 10:28

Brooke Raboutou przechodzi “Muscle Car” 8B+

Przerwa od (outdoorowego) wspinania nie zaszkodziła jakoś specjalnie Brooke Raboutou. Wręcz przeciwnie, 19-latka zaskoczyła serią topowych przejść na boulderach – padła między innymi życiówka 8B+.

Brooke Raboutou przechodzi “Muscle Car” 8B+ (fot. Finn Stack)

***

Brooke Raboutou (córka słynnej pary Robyn Erbesfield-Raboutou i Didiera Raboutou, świetnie znany jest też jej starszy brat Shawn, który przechodzi już boulderowe trudności 8C+) powtórzyła trzy trudne problemy w Coal Creak, w Colorado. Ten najtrudniejszy to Muscle Car 8B+ Daniela Woodsa. To zarazem najmocniejszy boulder na koncie 19-latki. W przyszłym tygodniu wideo z przejścia pojawi się na kanale Mellow. Póki co w akcji Dave Graham:

A że pokonanie wspomnianego Muscle Car nie było przypadkiem świadczą wcześniejsze „gładkie” przejścia Amerykanki w Coal Creak – The Wheel of Fortune 8B  (ten boulder pokonała teraz także rodaczka Brooke, Natalia Grossman) i Chimichanga 8B.

https://www.instagram.com/p/CAVtz0MJk5C/

O tym ostatnim wspominaliśmy całkiem niedawno, przy okazji Alex Puccio, która przeszła jeden z wariantów, Super Low Chimichanga Right 8B+.

Warto wspomnieć, że Brooke Raboutou nie tylko świetnie wspina się w skałach, ale też jest nadzieją rodzimej kadry na medal olimpijski. Amerykanka ma już zaklepany wyjazd do Tokio w 2021 roku.

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum