6 kwietnia 2020 17:12

Seria Stir: pogodo-odporne plecaki od Thule

Idealny plecak trekkingowy to taki, którego prawie nie czuć na ramionach i który świetnie sprawdzi się w wielu zastosowaniach – podczas wędrówki po górach czy nizinach, ale także podczas weekendowej wyprawy do innego miasta, podróży pociągiem czy… wypadu na siłownię. Taki plecak powinien być ergonomiczny, łatwy do dopasowania do sylwetki i odpowiednio zabezpieczony przed deszczem i śniegiem. W tę definicję doskonale wpisują się odświeżone plecaki z serii Thule Stir, które szwedzka firma właśnie wprowadza na polski rynek.

(fot. materiały producenta)

W ofercie pojawiły się 4 nowe modele o pojemności od 18 do 35L. Wszystkie wykonane są z trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału nylonowego, są świetnie zabezpieczone przed deszczem i mają wygodny, oddychający system nośny. Nowości wyróżniają się też stylowymi kolorami oraz tym, że większe modele dostępne są w wersjach dopasowanych do damskich i męskich sylwetek, podczas projektowania których uwzględniono wszelkie różnice anatomiczne (co pozwoliło stworzyć plecaki, które każdy użytkownik będzie mógł dopasować do swoich potrzeb i preferencji). Każda z nowości sprawdzi się w nieco innych zastosowaniach – warunkowanych przede wszystkim pojemnością.

Pojemny i idealnie dopasowany

I tak plecak trekkingowy Thule Stir 35L – dostępny zarówno w wariancie damskim, jak i męskim – to idealne rozwiązanie na 2, 3-dniowe wycieczki górskie lub wspinaczkę. Wspomniany już nylonowy materiał i zamknięcie w postaci klapy sprawiają, że model ten bez problemu zniesie większość deszczy czy śnieżyc, a w razie zintensyfikowania się opadów użytkownik może skorzystać z dołączonego pokrowca przeciwdeszczowego.

Thule Stir 35 L (fot. materiały producenta)

System nośny plecaka można wygodnie regulować (dzięki przesuwanemu panelowi tylnemu), boczne paski umożliwiają łatwe przytroczenie dodatkowego ekwipunku (liny, kurtki, karimaty), a w specjalnych pętlach umieścimy kije trekkingowe lub czekan. Świetnym rozwiązaniem są również boczne zamki błyskawiczne przez które łatwo sięgniemy do wnętrza plecaka bez otwierania głównej klapy oraz elastyczne kieszenie po bokach, przeznaczone np. na butelki czy termos. Organizację bagażu ułatwiają także dodatkowe siatkowe kieszenie na drobiazgi – w wewnętrznej możemy przenosić np. klucze lub dokumenty, zaś rozciągliwa kieszeń na pasie naramiennym świetnie nadaje się np. do przenoszenia telefonu czy kompasu.

Na nieco krótsze (np. jednodniowe) wyprawy świetną propozycją będzie z kolei Thule Stir 25L, oferujący większość funkcji i atutów modelu opisanego powyżej – tyle, że w nieco mniejszym formacie. Ten model dodatkowo wyposażono w przegrodę na bukłak z wodą czy napojem, z którego można wygodnie korzystać bez zdejmowania plecaka z ramion.

W góry, do miasta… i na festiwal

Dwa ostatnie warianty – Thule Stir 20L i 18L – to świetne plecaki na co dzień, które idealnie sprawdzą się podczas krótkich wycieczek czy spacerów (na które zabieramy ze sobą podstawowy ekwipunek – butelkę z napojem, kurtkę, książkę niezbędne drobiazgi). To sprawia, że przydadzą się zarówno w górach (szczególnie wariant 20L, w którym przewidziano miejsce na bukłak), jak i w mieście czy podczas imprezy plenerowej – dzięki nim możemy mieć wszystkie niezbędne rzeczy pod ręką, nie obawiając się deszczu. Co ważne, również te warianty wyposażone są zarówno w pas piersiowy, jak i biodrowy, więc nawet jeśli wypakujemy je do granic pojemności, to wciąż będą bardzo wygodne do przenoszenia.

Thule Stir 18L (fot. materiały producenta)

Na koniec warto dodać, że nowe plecaki Thule Stir dostępne są w kilku bardzo ciekawych wariantach kolorystycznych – oprócz klasycznej czerni (Obsidian), w ofercie znajdziemy również stylową wersję Wood Thrush (brąz) czy Alaska (biały).

Thule Stir Skyline (fot. materiały producenta)

Ceny nowych plecaków Thule to, odpowiednio:

  • Thule Stir 35L – 689 zł
  • Thule Stir 25L – 559 zł
  • Thule Stir 20L – 429 zł
  • Thule Stir 18L – 389 zł

Więcej informacji, w tym m.in. dokładne opisy poszczególnych modeli, znaleźć można na stronie https://8a.pl/thule.

Informacja prasowa

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum